wstecz

Gwardia Wrocław – jak sport może promować miasto?

Chemeko-System Gwardia może zaliczyć ostatni sezon do udanych pod względem marketingowym. Z raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów wynika, że marka pojawiła się w niemal 8,5 tys. publikacji medialnych. Tak dobry wynik to także świetna wiadomość dla Wrocławia. Miasto zostało wspomniane w 98% materiałów dotyczących zespołu.

Według raportu PRESS-SERVICE Monitoring Mediów w poprzednim sezonie – w okresie od września 2021 do kwietnia 2022 – Gwardia pojawiła się w niemal 8,5 tys. publikacji medialnych. To przełożyło się na szacunkowy ekwiwalent reklamowy na poziomie 11,52 mln zł

Dla zespołu występującego w TAURON 1. Lidze taki wynik może być powodem do zadowolenia. Klub, który jeszcze kilka lat temu był bliski bankructwa, dzisiaj jest stawiany za wzór zarówno pod względem sportowym, organizacyjnym, jak i marketingowym. 

Nieodłącznym elementem publikacji medialnych na temat zespołu jest Wrocław. Marka miasta pojawiła się aż w 98% materiałów dotyczących Chemeko-System Gwardii. 

– Cieszę się, że przy okazji tej drogi, którą przeszliśmy od 2019 roku, dołożyliśmy swoją cegiełkę do budowy wizerunku stolicy Dolnego Śląska jako dynamicznie rozwijającego się miasta, w którym funkcjonują uznane kluby sportowe. Nasze występy w TAURON 1. Lidze przełożyły się na ponad 11,5 mln zł ekwiwalentu reklamowego dla samej marki miasta. Gwardia jest nośnikiem marketingowym, który znakomicie promuje Wrocław – mówi Kajetan Maćkowiak, współwłaściciel Gwardii Wrocław. 

Co roku Gwardia otrzymuje z budżetu Wrocławia dotację na poziomie 900 tys. zł. To oznacza, że wartość publikacji medialnych na temat Gwardii, w których było wzmiankowane miasto, była prawie 13-krotnie wyższa

– Od kilku lat budujemy profesjonalny i dobrze zarządzany klub. Frekwencja na naszych meczach, zainteresowanie mediów i wyniki sportowców reprezentujących wszystkie nasze sekcje pokazują, że na sportowej mapie Wrocławia jest miejsce dla Gwardii – mówi Łukasz Tobys, prezes Gwardii. 

Zespół w sezonie 2021/2022 zajął szóste miejsce w rozgrywkach TAURON 1. Ligi. W kolejnych rozgrywkach jego celem będzie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Nowym trenerem drużyny będzie Dawid Murek, wybitny reprezentant Polski, który rozegrał 277 meczów w drużynie narodowej. 

Siatkówka
Translate »