Hokej zdobył nasze serca. Świetna oglądalność czeskich MŚ

Polsat pochwalił się wynikami oglądalności MŚ w hokeju na lodzie. Polaków oglądało nawet 200 tys. widzów, a mowa o sporcie niszowym w naszym kraju! Nadawca transmitował na żywo wszystkie 64 mecze turnieju, z wyjątkową oprawą medialną dedykowaną spotkaniom z udziałem Reprezentacji Polski.

Nasi hokeiści mieli wsparcie od telewidzów

Hokejowe Mistrzostwa Świata, które odbyły się w Czechach w dniach 10 – 26 maja, zakończyły się zwycięstwem gospodarzy, którzy w finale pokonali Szwajcarię. Trzecie miejsce zdobyła Szwecja.

Dla Polski był to powrót do elity po 22 latach. Występ Biało-Czerwonych dowiódł, że inwestycja Polsatu w prawa do transmisji hokejowego czempionatu aż do 2029 roku była trafionym posunięciem.

Średnia oglądalność meczów Biało-Czerwonych przekroczyła 200 tys. widzów. Największe wsparcie kibiców Polacy otrzymali podczas spotkań ze Stanami Zjednoczonymi oraz Kazachstanem. Skala promocji hokeja przez Polsat została dostrzeżona nawet przez czeskie media.

Średnio ponad 200 tys. widzów meczów Polaków

Polscy hokeiści w Czechach rywalizowali z Łotwą (204 504 widzów), Szwecją (235 738 widzów), Francją (228 244 widzów), Słowacją (166 512 widzów), Stanami Zjednoczonymi (243 181 widzów), Niemcami (127 804 widzów) oraz Kazachstanem (293 816 widzów).

Liczba widzów, którzy przynajmniej przez chwilę śledzili spotkania Polaków, wahała się od ponad 600 000 do blisko miliona. Były to momenty, gdy z obecnymi mistrzami świata czy Amerykanami, graliśmy jak równy z równym.

Co istotne, entuzjazm kibiców nie zmalał po odpadnięciu Reprezentacji Polski z turnieju. Zarówno mecz o trzecie miejsce, jak i finał przyciągnęły przynajmniej na minutę ponad 600 tys. widzów.

Ogromne zainteresowanie transmisjami Polsatu odbiło się szerokim echem w Czechach. Portal Hokej.cz zwrócił uwagę na zaangażowanie polskiego nadawcy. Selekcjoner Polaków, Robert Kaláber, podkreślił, że Polsat nie ograniczył się jedynie do transmisji meczów, ale także stworzył rozbudowany program studyjny, w którym eksperci przybliżali widzom tajniki hokeja.

To nawet kilkaset procent więcej telewidzów

Wśród danych o oglądalności hokeja w naszym kraju znajdują się m.in. te ze spotkań o mistrzostwo Polski czy mecze towarzyskie naszej kadry. Przykładem jest finał z 2023 roku, a więc mecze między GKS-em Tychy a GKS-em Katowice. Pierwszy śledziło na żywo średnio 50 tys. widzów. szczytowym momencie było to ok. 90 tysięcy.

W drugim meczu finałowym było już nieco gorzej. Dlaczego? Odbywały się wówczas zawody PŚ w skokach narciarskich w Lahti. Średnio mecz oglądało wówczas 20 tys. osób.

Wcale nie lepiej było tuż przed MŚ w Czechach. Towarzyski mecz reprezentacji Polski z Danią przyciągnął przed telewizory TVP Sport 33 tysiące widzów. W szczytowym momencie oglądalność wzrosła do 58 tysięcy.

Ostatnie spotkanie turnieju kwalifikacyjnego z Koreą Południową zgromadziło przed telewizorami 111 tysięcy widzów. W decydujących momentach meczu liczba ta niemal się podwoiła, osiągając 219 tysięcy.

Międzynarodowa Federacja Hokeja na Lodzie (IIHF) ogłosiła światowy ranking za 2024 rok. Polacy z 22. pozycji awansowali na 21. miejsce, wyprzedzając Koreę Południową.

FOT: Polski Hokej / Facebook

Udostępnij

Translate »