Tauron rezygnuje ze sponsoringu PKOl

Tauron ogłosił, że wycofa się ze sponsorowania Polskiego Komitetu Olimpijskiego (PKOl). Prezes Grzegorz Lot zapowiedział, że firma nadal będzie wspierać siatkówkę, a sponsoring stanie się ważną częścią nowej strategii biznesowej.

Tauron wypowie umowę z PKOl. Działalność poprzedniego zarządu trafiły do prokuratury

Podczas konferencji prasowej prezes Tauronu poinformował o audytach przeprowadzonych w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. W ich wyniku skierowano trzy zawiadomienia do prokuratury, dotyczące łącznej kwoty 13,6 mln zł. Chodzi o sponsoring, CSR, darowizny oraz majątek sieciowy.

Lot odpowiedział, że są to zawiadomienia na 8,5 mln złotych i wynikają z analiz, że “projekty, które zostały wydatkowane, nie podlegają danej dziedzinie, a z drugiej strony nie powinny być realizowane”.

Tauron podjął decyzję o zakończeniu współpracy z PKOl z powodu braku gwarancji, że umowa nie wpłynie negatywnie na markę firmy. Tauron nie widzi również działań PKOl mających na celu poprawę sytuacji.

– To, co się dzieje w chwili obecnej, nie daje nam komfortu, nie daje nam gwarancji – wręcz przeciwnie, działa w drugą stronę i brand naszej firmy może ucierpieć, dlatego też taka decyzja – zaznaczył Grzegorz Lot.

Tauron nie odejdzie od sportu. Pozostanie siatkówka

Prezes Tauronu dodał, że decyzja o wycofaniu się ze współpracy z PKOl nie oznacza odejścia od sportu. Firma będzie dalej wspierać siatkówkę, szczególnie kobiecą ligę, w której jest tytularnym sponsorem. Strategia sponsoringowa ma być istotnym elementem nowej strategii biznesowej Tauronu.

– To wcale nie oznacza wycofania się czy odejścia od sportu – chcemy bardzo mocno w tym kierunku pójść. Sport ten, który przynosi pozytywną energię, który daje wartość, radość, jest uczciwy i działa zgodnie z zasadami i wartościami olimpijskimi, będzie przez nas wspierany – zadeklarował.

PKOl stracił kolejnego partnera. Lista jest już długa

Tauron jest kolejną firmą, która rezygnuje ze współpracy z PKOl. Wcześniej takie decyzje podjęły m.in. Krajowa Grupa Spożywcza, Enea i PKP Intercity. Powodem rezygnacji są kontrowersje medialne wokół działaczy Komitetu, szczególnie prezesa Radosława Piesiewicza.

Po igrzyskach olimpijskich w Paryżu, Ministerstwo Sportu zapowiedziało kontrole w PKOl, mające na celu zbadanie wydatkowania środków publicznych. W PKOl trwają również kontrole Krajowej Administracji Skarbowej oraz warszawskiego ratusza.

Na 17 września zaplanowano posiedzenie zarządu PKOl, podczas którego prezes Piesiewicz ma przedstawić dokumentację dotyczącą kosztów działalności Komitetu.

FOT: PKOl/Facebook

Udostępnij

Translate »