VII edycja projektu Pingpongowe Marzenia z Eneą
2 800 uczniów szkół podstawowych, 180 przeszkolonych trenerów i 140 klubów tenisa stołowego w całej Polsce weźmie udział w tegorocznym cyklu Pingpongowych Marzeń z Eneą.
Z bezpłatnych zajęć sportowych można korzystać przez cały rok. Wystarczy odwiedzić stronę internetową www.pingpongowe-marzenia.pl i w zakładce mapa wyszukać najlepszą dla siebie lokalizację, w której realizowane są treningi.
Pingpongowe Marzenia z Eneą to wyjątkowy program pozalekcyjnych zajęć sportowych, skierowany do uczniów szkół podstawowych, do 12. roku życia. Projekt powstał w 2018 roku, wówczas uczestniczyło w nim 45 klubów sportowych.
Atrakcyjny format, uwzględniający m. in. promocję zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród najmłodszych sprawił, że dziś treningi prowadzone są przez wykwalifikowanych trenerów w 140 klubach sportowych w każdym województwie w Polsce. To z kolei umożliwia dzieciom udział w treningach, niezależnie od miejsca zamieszkania oraz statusu materialnego rodziców.
Dodatkowo, przy realizacji programu został stworzony efektywny system wyłaniania sportowych talentów. Dzieci z wyjątkowymi zdolnościami do uprawiania tenisa stołowego, otrzymują możliwość trafienia do profesjonalnego klubu sportowego oraz rywalizacji z rówieśnikami poprzez udział w lokalnych oraz ogólnopolskich zawodach. System znacząco wpływa na budowanie zaplecza młodych zawodników, potencjalnych reprezentantów kraju w przyszłości.
Jak twierdzą twórcy programu, Pingpongowe Marzenia z Eneą to idealna odpowiedź na przeciwdziałanie rosnącej agresji i patologii wśród młodego pokolenia. To błyskawiczna reakcja na słabe wyniki testów sprawnościowych w szkołach oraz niepokojące raporty zdrowotne najmłodszych. To sposób na budowanie zdrowych nawyków i świadomości, jak ważna w przeciwdziałaniu wielu chorób cywilizacyjnych jest optymalna aktywność fizyczna. To również fantastyczna promocja tenisa stołowego oraz korzyści, które ta dyscyplina przynosi, m.in. rozwój inteligencji emocjonalnej, wpływ na rozwój mózgu, koordynacja ruchowa, nauka koncentracji i motywacji. Projekt jest jednym z elementów Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego.