Widzew Łódź przygotował film dokumentalny o kibicu
Widzew Łódź we współpracy z marką STS przygotował film dokumentalny o swoim kibicu, Tomku. Materiał to element kampanii „Od Serca – #Bliżej”. Celem produkcji jest ukazanie osób z zespołem Downa.
Bohaterem ponad 10-minutowego filmu jest Tomasz Heit, 38-letni mieszkaniec łódzkiej Śródmieścia. Pomimo Zespołu Downa od lat jest bardzo aktywny. W przeszłości dużo pływał i zdobywał medale imprez sportowych, a dziś lubi siatkówkę, majsterkowanie, a przede wszystkim kibicuje drużynie ze stolicy polskiego przemysłu.
Widzew Łódź może liczyć na wsparcie Tomka na domowym obiekcie, ale również podczas meczów wyjazdowych. Był między innymi w Gliwicach, gdzie drużyna Żeljko Sopicia pokonała miejscowy Piast 2:0.
Widzew Łódź wspólnie z oficjalnym sponsorem Klubu – firmą STS zdecydował się stworzyć materiał wideo, którego głównym bohaterem został właśnie Tomek. Celem kampanii jest podkreślenie obecności osób z Zespołem Downa w społeczeństwie. Film o tytule „Historia Tomka – kibica Widzewa Łódź” jest punktem kulminacyjnym akcji „Od Serca – #Bliżej”. W ramach akcji Widzew i STS zaplanowały szereg wspólnych działań mających na celu zwrócenie uwagi na osoby z trisomią 21.
W ramach inicjatywy STS i Widzew Łódź wsparły dwie łódzkie placówki: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 3 przy ul. Tkackiej 34/36 oraz Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa. Wcześniej piłkarze wybiegli na rozgrzewkę przed meczem z Lechia Gdańsk w getrach nie do pary i specjalnych koszulkach zaplanowanych na tę okazję. STS zrezygnował z części brandingu meczowego, przeznaczając jego powierzchnię na rzecz kampanii.
-> Czytaj także: Perisić, Rakitić i Stępiński… Wielkie transfery w Widzewie Łódź?
Przed meczem odbyła się akcja cegiełkowa, w ramach której za pieniądze wrzucane do puszek kibice otrzymali parę skarpet nie do pary przygotowanych przez Widzew i jego sponsora. Dochód został przeznaczony na wsparcie wspomnianych wcześniej placówek. Dodatkowo zebrana kwota zostanie zwiększona o 10 000 zł, które zadeklarował przeznaczyć na ten cel STS.
– Historia naszego kibica z Zespołem Downa, o którym powstał reportaż, chwyta za serce. Nie tylko dlatego że pokazuje wierność, oddanie i charakter Tomka w kibicowaniu Widzewowi. To również udokumentowany przykład na to, że jesteśmy Klubem otwartym naprawdę na każdego. Na tym jako prezesowi zależy mi szczególnie. Cieszy mnie, że kibice z Zespołem Downa, a także inni fani mające różne niepełnosprawności mogą czuć się dobrze w Sercu Łodzi – powiedział prezes Widzewa Łódź, Michał Rydz.
– „Od Serca. Bardziej” to kolejna kampania, którą realizujemy z Widzewem, a przy tym druga wspólna największa inicjatywa charytatywna obok akcji „Dorzuć Misie” Tym razem poruszamy trudny temat, by zwrócić uwagę społeczeństwa na osoby z trisomią 21. chromosomu. Pokazujemy, jak wygląda ich codzienność, z czym muszą się zmagać. Jednocześnie udzielamy im realnego wsparcia finansowego, gdyż beneficjentami akcji są dwie placówki wspierające podopiecznych z zespołem Downa – Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczego nr 3 w Łodzi oraz Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Osób z Zespołem Downa – mówi Paweł Sikora, Head of PR&Sponsorship w STS.
zródło: informacja prasowa