18 000 koszulek z okazji mistrzostwa świata dla… Anglii

Miał się obłowić, a został z 18 tysiącami bezużytecznych gadżetów. Pewien angielski biznesmen do tego stopnia wierzył w końcowy triumf swojej reprezentacji na mistrzostwach świata w Katarze, że kazał wydrukować niebotyczną liczbę koszulek z hasłem „Anglia – mistrzowie świata 2022”, które następnie jako pierwszy chciał sprzedać w sieci. Plan się nie powiódł. Irracjonalne? Może i tak, ale to znana praktyka.

Ćwierćfinałowa porażka z Francją musi boleć wyspiarzy, ale nikogo nie boli tak jak Karla Baxtera. Angielski przedsiębiorca zdecydowanie przestrzelił – podobnie jak Harry Kane karnego. Chciał ubiec konkurencję i jako pierwszy wprowadzić mistrzowskie koszulki Anglików do sprzedaży, a zamiast tego został ze sporym problemem.

 

– Byłem pod wrażeniem występu angielskich piłkarzy w Katarze. Nie miałem wątpliwości, że wygrają ten turniej […] Teraz zostałem z 18 tysiącami koszulek, na których pisze, że wygraliśmy i nie wiem, co powinienem zrobić. Chciałbym zaapelować do kibiców Anglii, aby każdy kupił choć jedną z koszulek, aby została ona pamiątką i przypominała o tym, jak dobrze grali nasi piłkarze podczas tego turnieju. Może i nie zdobyli tytułu, ale w moich oczach zwyciężyli – powiedział Baxter.

Koszulki miały być sprzedawane w cenie 30 funtów, jednak ostatecznie trafiły do obiegu w cenie trzy razy niższej. Tylko kto i po co miałby je teraz kupić?

Cała historia brzmi irracjonalnie, jednak przygotowywanie „mistrzowskich” koszulek jest częstą praktyką – np. w NFL. Co roku przed Super Bowl zespoły przygotowują merch dla fanów, aby wprowadzić go do sprzedaży od razu po zwycięstwie. Przegrany zostaje jednak nie tyle z niczym, co z masą bezużytecznych gadżetów.

Jasne, że nikt ich nie kupi, ale szkoda byłoby je tak po prostu wyrzucić do śmieci. Z tego powodu co roku koszulki upamiętniające zwycięstwa, które nigdy nie miały miejsca, trafiają do potrzebujących. NFL współpracuje w tym obszarze z organizacją charytatywną World Vision, która wysyła koszulki, bluzy, kurtki czy czapki do krajów Trzeciego Świata, np. w Afryce czy Ameryce Łacińskiej. Niekiedy tego typu „perełki” przedostają się do secondhandów czy na Vinted…

 
 

_______________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Filip Skalski

Udostępnij

Translate »