Zobacz gole z finału mistrzostw świata [WIDEO]

2:2 w podstawowym czasie gry, 1:1 w dogrywce i wygrana Argentyny w rzutach karnych 4:2. Finał katarskiego mundialu przejdzie do historii jako jeden z najbardziej pasjonujących pojedynków wszech czasów. Francuzi nie zdołali obronić wywalczonego przed czteroma laty Pucharu Świata, natomiast Argentyńczycy sięgnęli po niego po raz trzeci w historii. Jak padały bramki? Odpowiedź w formie wideo poniżej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 2:0 dla Argentyny. Francuzi nie prezentowali się najlepiej, co zmieniło się dopiero w drugiej części spotkania. Wynik otworzył Leo Messi, pewnie wykorzystując jedenastkę.

W 36. minucie po książkowym kontrataku wynik na 2:0 podwyższył Ángel Di María.

Francuzi czekali na odwrócenie losów spotkania do 80. minuty. Po faulu na Kolo Muanim jedenastkę pewnie wykorzystał Kylian Mbappe.

Zaledwie minutę później 23-letni gwiazdor PSG pięknym strzałem zdołał doprowadzić do remisu. Trybuny Lusail Stadium oszalały.

W pierwszej części dogrywki bohaterem Argentyńczyków ponownie został Leo Messi, podwyższając wynik na 3:2.

Radość Argentyny nie trwała długo. Ręka w polu Gonzalo Montiela karnym skończyła się podyktowaniem kolejnej jedenastki przez Szymona Marciniaka. W ten sposób w 118. minucie spotkania Mbappe jako drugi piłkarz w historii ustrzelił hat-tricka w finale mistrzostw świata.

W decydującej serii rzutów karnych Francuzi już jednak nie byli tak skuteczni. Ta zakończyła się wynikiem 4:2 dla Argentyńczyków. Zwycięsko jedenastką wykorzystał Montiel, rehabilitując się za karnego w końcówce dogrywki.

Gole: 1:0 Lionel Messi (23. – karny), 2:0 Angel Di Maria (36.), 2:1 Kylian Mbappe (80. – karny), 2:2 Kylian Mbappe (82.), 3:2 Lionel Messi (109.), 3:3 Kylian Mbappe (118. – karny).