Meczyki przejmują Foot Truck! OV inwestorem i udziałowcem

Grupa OV, znana również jako Online Venture, właściciel popularnego serwisu piłkarskiego Meczyki.pl, ogłosiła swoje zaangażowanie jako nowy inwestor branżowy oraz większościowy udziałowiec w kanale Foot Truck, który prowadzą Kuba Polkowski i Łukasz Wiśniowski.

Meczyki przejmują Foot Trucka

Informację o zawarciu umowy podał portal Meczyki na platformie X. Foot Truck to czołowy kanał na polskim YouTube w całości poświęcony piłce nożnej. Tworzony jest dla sympatyków piłki nożnej przez sympatyków piłki nożnej.

Za kamerą widzowie oglądają dwóch dziennikarzy sportowych Kubę Polkowskiego i Łukasza Wiśniowskiego, którzy wcześniej przez 6 lat współtworzyli kanał „Łączy nas Piłka”, pracując w Polskim Związku Piłki Nożnej. Aktualnie odbywają podróże po Europie swoim mobilnym studiem nagraniowym, by co tydzień serwować widzom rozmowy z najlepszymi piłkarzami z reprezentacji Polski i nie tylko.

„Oprócz merytorycznych dyskusji, można spodziewać się ulubieńców stadionów w niecodziennych sytuacjach jak np. śpiewanie, gotowanie czy pojedynkowanie się na konsoli. Wszystko zaprezentowane w profesjonalny sposób z mnóstwem boiskowych anegdot i ciekawostek, które zaskoczą nawet najbardziej wytrwanych fanów futbolu” – czytamy na stronie kanału.

Obecnie, założony w 2019 roku, kanał „Foot Truck” gromadzi 214 tys. subskrybentów.

Meczyki, których redaktorem naczelnym jest Tomasz Włodarczyk, są jednym z najbardziej popularnych portali piłkarskich w Polsce, z zespołem renomowanych ekspertów w redakcji. Na platformie YouTube w prawie dwa lata zgromadziły 176 tys. subskrybentów.

Zbliżający się turniej Euro 2024 może stanowić doskonałą okazję do połączenia sił obu stron, co potencjalnie przyniesie korzyści dla obu stron. Dawniej Foot Truck należał do grupy Abstra.

FOT: Meczyki.pl / X

Udostępnij

Translate »