Tour de Pologne działa wspólnie z Fundacją Avalon
Fundacja Avalon, która od 17 lat wspiera osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore z całej Polski, pojawi się podczas 81. edycji Tour de Pologne. Współpraca ma na celu zwiększenie dostępności informacji na temat wyścigu dla osób z niepełnosprawnościami.
Już 12 sierpnia z Wrocławia ruszy prestiżowy wyścig kolarski Tour de Pologne UCI World. 81. edycja rozpocznie się wymagającym etapem z Wrocławia do Karpacza. Zawodnicy ruszą spod majestatycznej Hali Stulecia, gdzie dzień wcześniej będzie miała uroczysta prezentacja uczestników. Finał ostatniego etapu rozegrany zostanie już tradycyjnie na Błoniach w Krakowie 18 sierpnia.
W tym roku Fundacja Avalon podjęła współpracę z organizatorem 81. Tour de Pologne na rzecz zwiększenia dostępności informacji na temat wyścigu dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Jest to pierwszy krok na drodze do pełnej dostępności imprezy.
– W Polsce żyje ponad 5 milionów osób z niepełnosprawnościami, które często doświadczają braku dostępności na wielu płaszczyznach. Cieszy nas zainteresowanie LangTeam, organizatora 81. Tour de Pologne działaniami na rzecz zwiększenia dostępności tego najważniejszego w Polsce wyścigu kolarskiego dla kibiców z niepełnosprawnościami. W tym roku Fundacja Avalon pomoże usprawnić komunikację o wyścigu na dostępnej dedykowanej podstronie, umożliwi kontakt z tłumaczem polskiego języka migowego podczas imprezy, a przede wszystkim przeszkoli zespoły Tour de Pologne odpowiedzialne za obsługę i prowadzenie imprezy w zakresie komunikacji i wsparcia kibiców z niepełnosprawnościami na wszystkich etapach. Jest to pierwszy krok na drodze do pełnej dostępności tego wspaniałego sportowego święta dla fanów kolarstwa z różnymi rodzajami niepełnosprawności – mówi Ewa Lefik-Babiasz, główna specjalistka ds. dostępności Fundacji Avalon.
Fundacja Avalon to jedna z największych organizacji pozarządowych w Polsce wspierających osoby z niepełnosprawnościami i przewlekle chore. Organizacja powstała w 2006 roku, a od roku 2009 posiada status organizacji pożytku publicznego. Ma siedzibę w Warszawie, jednak swoim wsparciem obejmuje osoby potrzebujące z całej Polski.
Fundacja oferuje pomoc potrzebującym w obszarze finansowym, a także prowadzi szereg programów społecznych i edukacyjnych, mających na celu zmianę postrzegania osób z niepełnosprawnościami w polskim społeczeństwie. Fundacja Avalon aktualnie wspiera ponad 14 500 osób z całej Polski. Łączna wartość pomocy udzielonej przez Fundację swoim podopiecznym wynosi ponad 400 mln złotych. Fundacja aktywnie działa na rzecz wsparcia dostępności.