14 tysięcy uczestników na listach Półmaratonu Warszawskiego

Do startu 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonu Warszawskiego zostało niewiele ponad tydzień, a listy startowe „połówki” i „piątki” wciąż się wydłużają. W sumie na obu dystansach zamelduje się prawie 20 tysięcy biegaczy.

18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski, wraz z towarzyszącym mu New Balance Biegiem Na Piątkę, cieszą się ogromną popularnością. Na liście startowej biegu głównego jest już 14 tysięcy nazwisk, a do towarzyszącego zgłosiło się prawie 5 tysięcy chętnych.

– W tym roku czeka na nas zupełnie nowa trasa i rekordowa edycja. Przed pandemią półmaraton warszawski sięgał 12-13 tysięcy. Dzisiaj mamy blisko 14 tysięcy zapisanych biegaczy. Liczba zgłoszeń razem z biegiem na 5 to prawie 20 tysięcy – mówi Marek Tronina, prezes Fundacji Maraton Warszawski.

Podczas półmaratonu będą miały miejsce 33. PZLA Mistrzostwa Polski na tym dystansie. To wyróżnienie dla stolicy i zapowiedź wielkich emocji. Na liście startowej znajduje się prawie sześćdziesiąt nazwisk, a wśród nich: Mateusz Kaczor z życiówką w półmaratonie 1:03:31 oraz Monika Jackiewicz (PB: 1:10:39). Powalczą oni o kwalifikacje na półmaraton na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Rzymie.

Trasa sprzyja szybkiemu bieganiu. Start półmaratonu usytuowany będzie na Moście Poniatowskiego. Trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich w stronę Ronda De Gaulle’a. Następnie zawodnicy pobiegną w stronę Żoliborza, aż do Placu Wilsona. Później Gwiaździstą dostaną się na Wybrzeże Gdyńskie i dotrą na Most Gdański. Po przeprawieniu się na drugą stronę Wisły będą przemierzać Pragę-Południe Wybrzeżem Helskim oraz ulicami Okrzei, Jagiellońską i Zamoyskiego aż do błoni PGE Stadionu Narodowego, gdzie znajdować się będzie meta.

Wraz z 18. Nationale-Nederlanden Półmaratonem Warszawskim 24 marca wystartuje również New Balance Bieg na Piątkę. O godzinie 9:30, biegacze rozpoczną zmagania na moście Poniatowskiego, dalej trasa poprowadzi wzdłuż Alei Jerozolimskich aż do Ronda De Gaulle’a. Na rondzie biegacze zrobią nawrotkę. Wybrzeżem Szczecińskim oraz ulicą Siwca skierują się w stronę mety usytuowanej na błoniach PGE Narodowego.

Po raz kolejny sponsorem tytularnym tej wyjątkowej imprezy została marka Nationale-Nederlanden, dla której obecność w wydarzeniu jest kolejną aktywnością w obszarze promocji profilaktyki i zdrowego stylu życia. Marka od lat angażuje się w wydarzenia biegowe w Polsce i za granicą. Marką angażującą się w wydarzenia sportowe jest także Nice To Fit You.

W ramach zapisów na 18. Nationale-Nederlanden Półmaraton Warszawski oraz New Balance Bieg na Piątkę, biegacze mieli możliwość wybrania charytatywnej ścieżki #BiegamDobrze. Fundacja „Maraton Warszawski” współpracuje z 11 organizacjami dobroczynnymi, które można wesprzeć, zakładając specjalną zbiórkę. Zachęcają bliskich i znajomych do wpłat, można otrzymać prestiżowy „pomarańczowy” numer startowy i uczynić ze swojego biegu coś więcej, niż tylko wyścig.

Nadal można dołączyć do grona biegaczy, którzy 24 marca przywitają wiosnę w najlepszy możliwy sposób. Rejestracja na wydarzenie odbywa się przez stronę: https://rejestracja.maratonwarszawski.com/pl/

Fot. Archiwum organizatorów

Udostępnij

Translate »