50 Cent zagra z Houston Rockets

Oglądając mecze amerykańskich lig, nie trudno zauważyć na stadionach i halach rozmaitych celebrytów. Wcale nie musi w tym chodzić o chęć podlansowania” się w mediach – 50 Cent za pośrednictwem swojej firmy produkującej napoje alkoholowe nawiązał współpracę z Houston Rockets. Bywalcy list przebojów inwestujący w sport to nic nowego – już wcześniej robili to m.in. Snoop Dogg, Jay-Z, Nelly, Jennifer Lopez, Fergie czy Bon Jovi.

Houston Rockets z hip-hopowym wsparciem

Curtis Jackson, znany szerzej jako 50 Cent wraz ze swoim Sire Spirits dołączył do grona partnerów Houston Rockets. Od teraz należące do rapera marki alkoholi, takie jak Branson Cognac czy Le Chemin du Roi Champagne będą  widoczne i dostępne do kupienia na meczach domowych „Rakiet” w Toyota Center, a bar znajdujący się na hali zmieni nazwę z the Red & White Wine Bistro na Sire Spirits Bar & Restaurant.

 

Dodatkowo Sire Spirits zostanie sponsorem m.in. corocznych targów kariery zawodowej Black Sports oraz corocznego wydarzenia Black History Night. Częścią partnerstwa będzie także działalność charytatywna Fundacji G-Unity, która będzie ściśle współpracować z Rockets i Fundacją Clutch City w kontekście akcji społecznych – np. sfinansowania biletów na mecze Rockets dla dzieci i ich rodziców z uboższych rodzin.

Toyota Center przez cały sezon NBA będzie gościć specjalne imprezy, w tym kolacje z winem organizowane przez Sire Spirits i inne wydarzenia mające na celu nawiązanie kontaktów ze społecznością. Oprócz tego 50 Cent otrzyma własny apartament ulokowany na terenie obiektu Rockets.

Gwiazdy inwestują w sport

Choć dla 50 Centa to pierwsza duża sportowa współpraca, to wśród muzyków raper z Queens nie jest pod tym względem żadnym prekursorem. Wielu z nich poszło zdecydowanie dalej, kupując udziały w amerykańskich franczyzach – jak np. Jay-Z, który w 2004 stał się mniejszościowym udziałowcem ówczesnych New Jersey Nets. Kilka lat później drużyna przeniosła się na Brooklyn, a raper stał się udziałowcem również Barclays Center – hali, w której swoje mecze rozgrywają obecnie Nets. Warto pamiętać, że pierwszym wydarzeniem, jakie gościła nowa hala drużyny był właśnie koncert ówczesnego współwłaściciela zespołu. W 2013 roku Jay-Z sprzedał swoje udziały w nowojorskiej ekipie. Co ciekawe, w międzyczasie rozważał również inwestycję w Arsenal Londyn.

 

Niedługo po inwestycji Jaya-Z w Nets, jego śladami zdecydował się pójść Nelly, który w 2004 roku stał się jednym ze współwłaścicieli Charlotte Bobcats, później przemianowanych na Hornets. Jego przygoda z NBA potrwała do 2010 roku. Snoop Dogg postanowił z kolei zainwestować w żeńską drużynę futbolu amerykańskiego –  Los Angeles Riderettes. Raper w pewnym momencie rozważał także kupno udziałów w Celticu Glasgow.

 

Inwestycje w sport to nie tylko domena mężczyzn. Swego czasu udziały w Miami Dolphins nabyła Jennifer Lopez wspólnie ze swoim ówczesnym partnerem – Marciem Anthony’m. Później do grona udziałowców klubu z Florydy dołączyła także Fergie z Black Eyed Peas.

Od 2014 roku klub z NFL próbował nabyć także Jon Bon Jovi. Liderowi legendarnego rockowego zespołu bardzo zależało na wejściu w posiadanie udziałów Buffalo Bills, o co starał się wraz z grupą inwestorów z Kanady, którzy nieoficjalnie planowali przenieść franczyzę do Toronto. Plany te spełzły na niczym, a Bon Jovi o swoje niepowodzenia oskarżył Donalda Trumpa, który również bezskutecznie próbował wykupić drużynę z Buffalo. Znacznie wcześniej, w 2004 roku muzyk zainwestował w inny zespół futbolu amerykańskiego – Philadelphia Soul, występujący w Arena Football League. 

 

Fot. Twitter

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »