7 najciekawszych pomników sportowców

Gwiazdor Dallas Mavericks otrzymał własny, spektakularny pomnik i wcale nie mówimy tu o Luce Donciciu. Przed American Airlines Center odsłonięto monument Dirka Nowitzkiego – legendarnego gracza Mavs, który m.in. poprowadził zespół do jedynego w swojej historii mistrzostwa NBA. To nie jedyny wybitny sportowiec, który zapracował na własny pomnik.

Dirk Novitzki to prawdziwa legenda zespołu z Dallas. Niemiec jako jedyny zawodnik w historii NBA był związany z tą samą drużyną aż przez 21 sezonów. W 2011 roku zdobył wraz z Mavericks jedyny tytuł mistrzowski, a sam został wybrany najlepszym graczem finałów. Lista jego zasług jest jednak znacznie dłuższa – jest np. najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii NBA. Nic dziwnego, że władze Mavs uznały, że należy postawić mu pomnik – mimo że w okolicy hali ma już swoją „własną” ulicę – Novitzki Way.

 

Poniżej przygotowaliśmy zestawienie innych rzeźb sportowców, które zdecydowanie warto zobaczyć.

GALERIA:

___________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Twitter

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »