Bilety na finał Pucharu Polski sprzedane w kilka godzin

Wisła Kraków i Pogoń Szczecin wyprzedały wszystkie bilety na finał Pucharu Polski, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie. Kluby ogłosiły, że wszystkie przeznaczone im pakiety na ten mecz zostały sprzedane, co oznacza, że sektory za bramkami wypełnią się po brzegi.

Bilety na finał Pucharu Polski wyprzedały się w ciągu godzin

Pakiety na finał z ramienia Wisły Kraków nie tylko zawierały bilet na mecz, ale również specjalnie przygotowaną koszulkę i czapkę dedykowane temu wydarzeniu. Mimo że otwarta sprzedaż miała rozpocząć się w czwartek o godzinie 16:00, jeszcze przed tą godziną na stadionie przy ulicy Reymonta utworzyła się długa kolejka. Klub szybko wyprzedał wszystkie dostępne pakiety.

Liczba kibiców Wisły obecnych na finale Pucharu Polski będzie znacznie większa niż wspomniane 10 tysięcy, gdyż klub szacuje, że liczba ta przekroczy 20 tysięcy. Sprzedaż biletów na tzw. sektory neutralne również ruszyła w czwartek i odnotowano duże zainteresowanie, mimo długiej kolejki online na portalu z biletami.

– System się nie zawiesił. Mamy wszystko pod kontrolą, ale jest bardzo duże zainteresowanie. W tym momencie jest chętnych na zakup ponad 100 tys. biletów – zaznaczył w rozmowie z Interią dyrektor departamentu komunikacji i mediów PZPN, Tomasz Kozłowski.

Pojemność Stadionu Narodowego wynosi ponad 58 tysięcy miejsc. Wygląda na to, że finałowy mecz Pogoń Szczecin – Wisła Kraków będzie miał pełną widownię.

Ze Szczecina również przyjedzie 20 tys. kibiców

Pogoń sprzedała wszystkie bilety wraz z pakietami (koszulką i szalikiem) już tydzień temu. Pierwszeństwo zakupu mieli posiadacze karnetów, a następnie ogólna sprzedaż została otwarta. Klub współpracował z lokalnym stowarzyszeniem kibiców, które otrzymało połowę puli biletów do dyspozycji dla swoich członków. Dodatkowo okręgowe związki piłkarskie miały możliwość zarezerwowania pewnej liczby biletów. ZZPN (Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej) zarezerwował około 2,5 tysiąca miejsc na finał, przeznaczając je dla lokalnych klubów, jednakże popyt przewyższał dostępność biletów.

Co do liczby biletów zakupionych przez kibiców Pogoni w ramach ogólnej sprzedaży PZPN. Jednakże szacuje się, że na mecz przybędzie ponad 20 tysięcy fanów Pogoni, co stanowiłoby największą frekwencję wyjazdową od wielu lat.

FOT: Wisła Kraków

Udostępnij

Translate »