Bilety na IO w Paryżu znów w sprzedaży. Ceny poniżej 100€

Tak to możliwe. Dziś trafiła do sprzedaży kolejna pula biletów na igrzyska olimpijskie w Paryżu, w tym także na ceremonię otwarcia. 

W ofercie znalazły się bilety na wszystkie dyscypliny sportowe, choć na niektóre z nich liczba dostępnych wejściówek jest bardzo ograniczona. Aż 95% udostępnionych biletów dotyczy zawodów, które rozgrywane będą na terenie stołecznego regionu Île-de-France. 45% biletów będzie oferowanych za mniej niż 100 euro. Sprzedaż jest otwarta dla wszystkich, bez losowania, z zasadą „kto pierwszy, ten lepszy”. 

Jak kupić bilet na igrzyska olimpijskie Paryż 2024

Najpierw trzeba założyć konto na stronie tickets.paris2024.org. Na jedno konto można kupić maksymalnie 30 biletów olimpijskich, z uwzględnieniem wcześniejszych zamówień.

  

W sprzedaży pojawiły się także nowe miejsca na ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk olimpijskich i paraolimpijskich, w tym zamknięcia paraolimpiady, którą zaplanowano na Stade de France w podparyskim Saint-Denis 8 września. Chcąc kupić bilet na wyjątkową ceremonię otwarcia na Sekwanie, trzeba się liczyć z ogromnymi kosztami. Dostępne są bilety tylko w cenie… 2700 euro.

Jak zapewniają organizatorzy, to nie ostatnia możliwość zdobycia biletu. W nadchodzących tygodniach od czasu do czasu będą pojawiać się kolejne pule wejściówek, ale już niekoniecznie na wszystkie dyscypliny znajdujące się w programie olimpijskim. 

Ponadto wiosną organizatorzy planują otwarcie platformy do odsprzedaży biletów. Ta platforma umożliwi osobom, które kupiły bilety, ale ostatecznie zdecydują się ich nie wykorzystać, legalną odsprzedaż swoich wejściówek innym zainteresowanym, którym nie udało się dotychczas ich kupić. Bilety będą odsprzedawane po ich wartości nominalnej, aby ograniczyć wszelkie formy spekulacji.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia, a paraolimpijskie od 28 sierpnia do 8 września 2024.

AS

Fot. Archiwum organizatora

Udostępnij

Translate »