Blisko 400 uczestników MP w Karate Tradycyjnym w Lublinie

W pierwszy weekend czerwca Lublin stał się polską stolicą Karate Tradycyjnego. W hali MOSiR przez trzy dni rywalizowało ze sobą 370 adeptów karate na różnych poziomach zaawansowania.

Zawodnicy zmierzyli się w siedmiu tradycyjnych konkurencjach: Enbu, Fuku-go, Kata, Kata drużynowym, Kumite i Kumite drużynowym. Podczas turnieju nie zabrakło najgłośniejszych nazwisk polskiego karate tradycyjnego. Na macie można było zobaczyć m.in. Mikołaja Muchowskiego, Monikę Ostrowską, Dawida Rojowskiego czy Klaudię Wajdę. 

Jestem bardzo zadowolony z tego, jakim zainteresowaniem cieszyły się tegoroczne Mistrzostwa Polski. Polski Związek Karate Tradycyjnego cały czas się rozwija. Staramy się zachęcić jak najwięcej nowych adeptów i młodych, i tych starszych. Naszym celem jest zbudowanie jak najlepszej kadry narodowej, dlatego bardzo nas cieszy, że udało nam się zorganizować wydarzenie, podczas którego mogło się pokazać niemal 400 zawodników. Jest to kolejny krok do przodu. Oby tak dalej – mówi Krzysztof Neugebauer  

W prestiżowej konkurencji Kumite, zwyciężył wspomniany już Dawid Rojowski z Kluczborskiego Klubu Karate. Za jego plecami uplasowali się Patryk Jarosz z Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego oraz ex aequo Dominik Jatkowski z Akademii Karate Tradycyjnego w Sopocie i Paweł Barański TS Sokół. U pań bezkonkurencyjna była krakowianka Klaudia Wajda. Srebro wywalczyła jej klubowa koleżanka Maria Mielnik. Na najniższym stopniu podium stanęły Justyna Barańska-Ryżlak z TS Sokół oraz Karolina Gajewska z Kluczborskiego Klubu Karate.

Kolejną konkurencją zdominowaną przez zawodników z Krakowa było Kata seniorów. Na podium stanęli Krzysztof Buczek (złoto), Michał Kłosek (srebro) i Patryk Jarosz (brąz). U pań najlepsza była Maria Wysogląd z MUKS przy Z.O.S.S. Sto. Druga była wspomniana wyżej Klaudia Wajda. Brąz powędrował w ręce Katarzyny Łuszczyńskiej z łódzkiego Klubu Karate 44.  Zawodnicy Krakowskiego Klubu Karate Tradycyjnego zdobyli aż 57 medali. 

W konkurencji mającej wyłonić najwszechstronniejszego karateke, czyli Fuku- go trzecie miejsce zdobył reprezentant gospodarzy Cezary Osieł. Srebrny medal wywalczył Adrian Zwierzchowski. Zwycięzcą był Patryk Jarosz z Krakowa. 

Mistrzostwa Polski zostały objęte patronatem honorowym przez  Prezydenta Miasta Lublin Krzysztofa Żuka i Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego Miasto Lublin, województwo lubelskie, a także firmy: Anatol Konstrukcje Stalowe, Befado i Sawa Polska, które były partnerami sportowego wydarzenia. 

informacja prasowa

Udostępnij

Translate »