Bolid F1 na ulicach Wrocławia. Zmierzy się z żużlowcem!

Już 30 maja na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu Maciej Janowski zmierzy się z Davidem Coulthardem, Adamem Małyszem i Kubą Przygońskim. Wydarzenie Red Bull Speed Ways zapowiada się jako prawdziwe święto motorsportu. Mnóstwo atrakcji czeka także na błoniach stadionu.

Red Bull Speed Ways – święto motorsportu we Wrocławiu

Podczas Red Bull Speed Ways brązowy medalista SGP z 2022 roku i aktualny drużynowy mistrz świata, Maciej Janowski, zaprezentuje swoje niezwykłe umiejętności i specyfikę żużla w emocjonujących pojedynkach z innymi sportowcami z różnych dyscyplin motoryzacyjnych. To jednak nie koniec atrakcji. Na kibiców czeka mnóstwo dodatkowych atrakcji na błoniach Stadionu Olimpijskiego.

Co wydarzy się na Red Bull Speed Ways?

  • Pojedynek motocykla żużlowego z bolidem Red Bull Racing – To pierwszy taki pojedynek na świecie. David Coulthard i Maciej Janowski zmierzą się w wyścigu na dochodzenie, na torze żużlowym. Jak poradzi sobie bolid na tak specyficznej nawierzchni?
  • Kto będzie szybszy na dystansie 100 metrów na torze żużlowym? Adam Małysz za kierownicą auta WRC 2 i Maciej Janowski na motocyklu żużlowym.
  • Motocykl kontra driftowóz z Maciejem Janowskim i Jakubem Przygońskim na czele.
  • Wyścig młodych talentów żużlowych. O najlepszy czas powalczą żużlowcy spod sztandaru Red Bulla: Mateusz Cierniak, Bartek Kowalski, Oskar Paluch i Jakub Krawczyk.
  • Pilot akrobacyjny Łukasz Czepiela da pokaz swoich niesamowitych umiejętności. Będzie odlotowo!
  • Kaczper Sztuka z Formuły 3! To pierwszy Polak w juniorskiej ekipie Red Bulla.

Harmonogram wydarzenia znajduje się tutaj: Red Bull Speed Ways

Mnóstwo darmowych atrakcji na PRESHOW

Jeśli uważacie, że nadajecie się na mechaników Formuły 1, będziecie mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w Pit Stop Challenge! To specjalna aktywacja dla fanów, gdzie będzie można wymienić koło w bolidzie F1 i przekonać się, czy naprawdę da się to zrobić w zaledwie kilka sekund. Podpowiedź: kluczowe jest zgranie zespołu, więc zaproście znajomych!

Na miejscu nie zabraknie też stoisk sprzedażowych Red Bull Racing, gdzie będzie można zaopatrzyć się w gadżety i ubrania z logo mistrzowskiego zespołu Formuły 1. Swoje stoisko będzie miał również zespół Maćka Janowskiego, więc jeśli nie macie jeszcze bluzy czy koszulki z napisem „Magic Team”, to doskonała okazja, by je nabyć. Będzie też sklepik kibica WTS Sparty Wrocław. Oprócz tego, znajdą się stoiska innych wystawców związanych z żużlem i motoryzacją.

Na miejscu nie zabraknie oczywiście możliwości do napicia się zimnego Red Bulla oraz przekąszenia czegoś w strefie gastronomicznej.

Miasto Wrocław, VARTA, Garmin, Logitech, Red Bull MOBILE – to partnerzy wspierający wydarzenie Red Bull Speed Ways i również będą obecni pod stadionem, zapraszając kibiców i gości do swoich stref, gdzie czeka mnóstwo atrakcji. Swoją strefę będzie miał również gospodarz wydarzenia i klub Maćka Janowskiego, czyli WTS Sparta Wrocław.

Impreza odbędzie się 30 maja od godz. 12.

Udostępnij

Translate »