Bundesliga wraca do Eleven Sports. Ma wyłączne prawa

Eleven Sports podpisało nową umowę z Bundesliga International, na mocy której stacja uzyskała wyłączne prawa do transmisji meczów piłkarskiej Bundesligi i 2. Bundesligi w Polsce od sezonu 2025/26 do końca sezonu 2028/29. Dodatkowo Eleven Sports będzie miało prawo do transmitowania wybranych meczów rundy wiosennej sezonu 2024/25.

Eleven Sports z nowymi prawami do Bundesligi. Do sezonu 2028/2029

Na mocy porozumienia, Eleven Sports będzie mogło transmitować 5 najważniejszych meczów każdej kolejki Bundesligi oraz wybrane spotkania 2. Bundesligi od stycznia 2025 roku. Od sezonu 2025/26 do końca 2028/29 stacja będzie miała wyłączne prawa do transmisji wszystkich spotkań obu lig, co oznacza, że Bundesliga wraca do Eleven Sports po kilku latach przerwy.

Eleven Sports już wcześniej zabezpieczyło wyłączne prawa do transmisji rozgrywek o DFB-Pokal, co oznacza, że fani niemieckiej piłki nożnej będą mieli dostęp do pełnej oferty najlepszych niemieckich rozgrywek piłkarskich. Na boiskach Bundesligi i 2. Bundesligi występują takie gwiazdy jak Harry Kane, Florian Wirtz, Serhou Guirassy, Jamal Musiala, Leroy Sané, Loïs Openda, Niclas Füllkrug oraz Dani Olmo. W tych ligach grają także polscy piłkarze, m.in. Jakub Kamiński, Kamil Grabara, Robert Gumny, Dawid Kownacki, Michał Karbownik, Tymoteusz Puchacz, Marcin Kamiński i Łukasz Poręba.

Viaplay Group, która posiadała prawa do transmisji Bundesligi od sezonu 2021/22, napotkała na problemy finansowe, co doprowadziło do decyzji o wycofaniu się z rynku polskiego w połowie 2025 roku. Pomimo wcześniejszych zapowiedzi o przedłużeniu praw do końca sezonu 2028/29, ostatecznie transmisje zostaną przekazane Eleven Sports już od sezonu 2025/26. W rundzie wiosennej sezonu 2024/25 prawa będą dzielone między Viaplay a Eleven Sports na zasadzie podobnej do tej stosowanej w przypadku ligi francuskiej w ostatnich sezonach.

– Wznawiając wcześniejszą współpracę z Eleven Sports, chcemy podkreślić nasze zaangażowanie w budowanie udanego partnerstwa; także z naszymi fanami poza granicami Niemiec. Polska zajmuje szczególne miejsce w sercu Bundesligi, konsekwentnie wzbogacając nasze rozgrywki o najwyższej klasy talenty piłkarskie, które mają swój udział w budowaniu dziedzictwa naszej ligi. Do tej pory z klubami Bundesligi kontrakty podpisało 117 polskich zawodników, czyli więcej niż we wszystkich innych czołowych ligach europejskich razem wziętych. Zainteresowanie Bundesligą wzrosło również w 2023 roku, a liczba jej fanów w Polsce zwiększyła się o 10% w porównaniu z rokiem poprzednim. Jesteśmy podekscytowani ciągłym rozwojem i sukcesami Bundesligi na tym kluczowym rynku – powiedział Peer Naubert, International Chief Marketing Officer Bundesligi.

Przejęcie przez Eleven Sports praw do Bundesligi i 2. Bundesligi jest ważnym krokiem dla stacji, która konsekwentnie umacnia swoją pozycję na rynku transmisji sportowych w Polsce, oferując widzom szeroki wybór najważniejszych rozgrywek piłkarskich.

– Liga niemiecka jest bez wątpienia jedną z najsilniejszych na świecie, co pokazała obecna edycja europejskich pucharów – Borussia Dortmund dotarła do finału Ligi Mistrzów UEFA, a Bayer 04 Leverkusen zagrał w finale Ligi Europy UEFA. Cieszymy się, że po kilkuletniej przerwie te atrakcyjne rozgrywki wracają na anteny Eleven Sports i gwarantujemy, że nasi widzowie jak zawsze dostaną świetnie opakowany produkt. Bundesliga wraca do domu – – powiedział Patryk Mirosławski, COO Eleven Sports.

FOT: Eleven Sports

Udostępnij

Translate »