Czołowi polscy triathloniści wystąpią w filmie

Gratka dla fanów triathlonu – „WinEverything” to produkcja filmowa, która opowie o życiu i pasji czołowych polskich triathlonistów, w tym m.in. Roberta Wilkowieckiego, wicemistrza Europy Ironman. W sieci pojawił się już pierwszy teaser, a premiera filmu odbędzie się jesienią przyszłego roku.

To pierwsza produkcja tego typu, skupiająca się na życiu polskich triathlonistów i przedstawiająca misję tego sportu. Za obraz odpowiedzialne jest studio Woodpecker Motion Pictures, które stało również za produkcją “Allseasons – Kite Movie” – świetnie przyjętego filmu o kitesurfingu.

“WinEverything” opowie o zawodnikach przekraczających granice wydolności swojego organizmu, pokonujących kolejne bariery. Historie bohaterów będą stanowić kręgosłup dokumentu. Znajdziemy się blisko najlepszych sportowców, przy codziennych treningach, przygotowaniach, zawodach, ale także „zajrzymy do ich głów”, aby zobaczyć ich pasję i siłę, która pcha ich do przodu. 

W filmie wystąpi m.in. Robert Wilkowiecki – wicemistrz Europy i rekordzista Polski na dystansie Ironman oraz Agnieszka Jerzyk – m.in. mistrzyni świata U-23, olimpijka i multimedalistka mistrzostw Polski. Oprócz tego na ekranie zobaczymy Małgorzatę i Agnieszkę Nowak, Mateusza i Bogumiła Głuszkowskiego oraz Łukasza Szałkowskiego. Zdjęcia realizowane są nie tylko w Polsce (m.in. w Spale, Olsztynie, Wrocławiu czy Szklarskiej Porębie), ale również na Majorce, w Izrealu i na Hawajach, na których odbywają się mistrzostwa świata Ironman.

“Dlaczego ‘WinEverything’? Aby być pierwszym, trzeba zetrzeć się najlepszymi na świecie. Aby z nimi wygrać, trzeba wystawić swój organizm na nieziemskie obciążenia. Walka na arenie sportowej oraz z samym sobą jest motywowana ogromną ambicją i niezwykłą determinacją. To właśnie ona pcha człowieka do przodu i pozwala rozwinąć skrzydła, szczególnie kiedy mówimy o takim sporcie, jakim jest triathlon” – czytamy na stronie projektu.

WinEverything będzie nie tylko w widowiskowy sposób ukazywać sam sport, ale przede wszystkim historie niesamowitych ludzi, poświęcających bardzo wiele, aby walczyć ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu. Ludzi, dla których pasja stała się sensem życia.

Triathlon to również zapierające dech w piersiach krajobrazy. Zawody i treningi odbywają się w bardzo różnych warunkach, rozgrywane są zarówno nad morzem, terenach nizinnych, jak i w górach. Czasem jest to skrajny upał, innym razem śnieg na szczycie grani. Wszystko to sprawia, że jest to dyscyplina dla najtwardszych.

Studio filmowe Woodpecker Motion Pictures rozpoczęło realizację „WinEverything” z ekipą filmową na początku 2022 roku. Premiera filmu jest zaplanowana na jesień 2023 roku. 

Zdobycie finansowania na tak „specjalistyczny” projekt nie jest proste, dlatego Woodpecker liczy również na wsparcie Patronów, którzy pomogą im przejść przez trudny etap domykania budżetu, dzięki czemu Patroni mają szansę przejść do historii kinematografii wraz z twórcami filmu. Produkcję można wesprzeć pod TYM linkiem.

Udostępnij

Translate »