Duże zmiany w Rakowie Częstochowa. Odchodzi ważna postać

Mistrz Polski traci bardzo ważną postać z pionu medialnego. Z drużyną pożegna się bowiem Michał Szprendałowicz, który przez kilka ostatnich lat był pracownikiem marketingu Rakowa Częstochowa.

30-latek rozpoczął swoją pracę w Częstochowie w lutym 2020 roku na stanowisku specjalisty ds. marketingu. Po 11 miesiącach został awansowany na rzecznika prasowego, odpowiadając na tym stanowisku za komunikację klubu. Szprendałowicz przed trafieniem do Rakowa w latach 2017-2020 pełnił funkcję rzecznika prasowego Radomiaka Radom. 

W życiu bywają miłe rzeczy do zakomunikowania, jak mistrzostwo Polski, czy Liga Europy, ale czasem bywają też te trudniejsze. Po 4 latach podjąłem decyzję, że z końcem stycznia zakończę pracę w Rakowie Częstochowa. Chciałbym podziękować kibicom, drużynie, władzom, pracownikom, dziennikarzom, fotoreporterom i wszystkim osobom, z którymi przez ten czas mogłem współpracować. W Rakowie poznałem wielu świetnych ludzi. Dzięki nim i naszej niesamowitej drużynie, przeżyłem tu mnóstwo pięknych chwil, a w zamian starałem się zostawić codziennie kawałek serducha. To miejsce już na zawsze będzie dla mnie szczególne – czytamy w komunikacje Szprendałowicza. 

Raków jest jednym z tych klubów, które „potrafią” w marketing. Główną rolę w tym dziale odgrywał właśnie Szprendałowicz, za którego kadencji znacząco wzrosły zasięgi w social mediach klubu – szczególnie na Instagramie, gdzie w 2023 roku zanotowano wzrost o 75%, czyli o 24 230 nowych obserwujących!  

Analizując potencjał sprzedażowy, doszliśmy do wniosku, że większy Instagram będzie bardziej skutecznym kanałem dotarcia szczególnie do młodszych kibiców, niż będący przez wielu nazywany „bańką” Twitter. Z tym że we wspomnianym styczniu nasz Instagram miał mniej obserwujących niż Twitter, do tego powolne przyrosty i małe zasięgi. Zmiany przyniosły efekt w postaci 18 tys. nowych obserwujących w pół roku. To więcej niż przez cały sezon 2022/23, wliczając mistrzostwo i finał Pucharu – czytamy na profilu LinkedIn rzecznika.

Mistrz Polski poinformował, że w późniejszym terminie pojawi się informacja o tym, kto zostanie zatrudniony w miejsce Szprendałowicza.

fot. Jakub Ziemianin / Raków Częstochowa

Udostępnij

Translate »