Działo się – podsumowujemy rok 2022 we freak fightach

Rok 2022 był burzliwy dla świata freak fightów. Do mainstreamu weszła nowa federacja, a ta wiodąca ugruntowała się na swojej pozycji. Wielcy influencerzy w akcji, największe hale w Polsce, walka bez limitu czasowego, a nawet starcie w… budce telefonicznej. Fani freak fightów nie mogli w kończącym się roku narzekać na nudę. Czas na podsumowanie tego, co przyniosło minione 12 miesięcy.

Luty

W styczniu fani mieli wolne od gal. W drugim miesiącu roku odbyły się za to dwa eventy. 5 lutego do krakowskiej Tauron Areny zawitało High League ze swoją drugą odsłoną. Przy okazji tej gali fani poznali Denisa Załęckiego, który jest aktualnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych freak fighterów w kraju. W swojej debiutanckiej walce w formule K-1 pokonał jednogłośną decyzją sędziów Alana Kwiecińskiego. Co-main eventem gali było starcie dwóch bardzo znanych influencerek – Lexy Chaplin wygrała przez TKO w pierwszej rundzie z “Fagatą”. Głównym daniem tej gali był pojedynek bokserski w małych rękawicach pomiędzy ulubieńcem sceny e-sportowej Jarosławem “Pashą” Jarząbkowskim a Michałem “Owcą WK” Owczarzakiem. Pojedynek przez TKO w drugiej rundzie wygrał “Pasha”. Po walce pokonany przyznał, że podobnie jak w Counter Strike’u rywal upolował go headshotem.

Dwa tygodnie później w łódzkiej Atlas Arenie zadebiutowało Prime MMA. Federacja, której twarzą stał się były zawodnik Fame MMA Kasjusz Życiński skupiła wokół siebie bardzo kontrowersyjnych twórców. Z ważniejszych walk – Paweł Tyburski pokonał przed czasem Łukasza Lupę, a sam włodarz federacji – “Don Kasjo” wygrał na punkty w walce bokserskiej z Mateuszem Murańskim. Na gali zawalczył także Jaś Kapela, który wygrał w pierwszej rundzie z Ziemowitem Kossakowskim. Walką wieczoru było starcie pomiędzy “Kamerzystą” a “Lordem Kruszwilem” i była to jednocześnie najkrótsza walka we wszystkich freak fightach w tym roku. Pierwszy z wymienionych znokautował rywala w 7 sekund obszernym overhandem.

Marzec

Trzeci miesiąc roku stał pod znakiem jednej gali i było nią Fame 13. Zawodników gościła Arena Gliwice. Gala w opinii wielu zakończyła się wielkim niewypałem, ale federacja nie do końca była temu winna. Wpływ na to miały kontuzje. Z wielkim szumem zapowiadano trzecią odsłonę starcia “Ferrari” vs “Polak”. Pojedynek miał toczyć się w formule MMA bez limitu czasowego, jednak niedługo przed galą Amadeusz nabawił się kontuzji stopy, więc walka odbyła się w boksie i przez długi czas była nudna. Niejednogłośnie na punkty wygrał ją Polak. Na gali debiutował także jeden z ulubieńców publiczności – Rafał “Takefun” Górniak, jednak jego walka zakończyła się “no contest” ze względu na przypadkowy palec w oko ze strony jego rywala. Również co-main event okazał się wielkim rozczarowaniem, ponieważ chwilę po rozpoczęciu walki z Normanem Parke “Popek” złamał rękę i starcie się zakończyło. Z pozytywnych rzeczy – na gali objawił się Robert Pasut, który pokonał “Japczana” przed czasem, a niezłe show dawał już na konferencjach. Ozdobą gali był nokaut Piotra Szeligi na “Arabie”. W main evencie Paweł “Unboxall” Smektalski pokonał jednogłośnie na punkty Sergiusza “Nitrozyniaka” Górskiego.

Maj

Kwiecień był miesiącem przerwy od gal freak fightowych, a w maju ponownie odbyło się Fame MMA. Czternasta odsłona gali, jak się później okazało, była rekordowa pod względem finansowym w całej historii freak fightów, sprzedając się w przeszło 550 tysiącach subskrypcjach PPV. Zawodników gościła krakowska Tauron Arena. W jednej z najważniejszych walk poprzedzonych wielkim konfliktem Mateusz “Muran” Murański niejednogłośnie wygrał na punkty z Alanem Kwiecińskim. Ozdobą gali był nokaut “AJ’a” na Mateuszu Januszu. W walce stoczonej w klatce rzymskiej Norman Parke wygrał przez TKO z Piotrem Szeligą, w co-main evencie “Xayoo” w swoim debiucie w pierwszej rundzie wygrał z “Nitrozyniakiem”, a walka wieczoru zakończyła się zwycięstwem ulubieńca krakowskiej publiczności – “Tromby” nad Gimperem przez ciosy w parterze w drugiej rundzie.

Czerwiec

Pierwszy letni miesiąc stał pod znakiem owianej złą sławą gali High League 3. Miejscem zmagań była gdańska Ergo Arena. To właśnie na tym evencie nie odbyło się starcie Denisa Załęckiego z “Don Diego” z powodu zamieszek na trybunach. Walka odbyła się 2 tygodnie później jako “extra fight” i na punkty jednogłośnie wygrał Kubiszyn. Na tej samej gali walczył tata Denisa Dawid i wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z Alanem Kwiecińskim. W innym ważnym starciu “Robur WK” pokonał w pierwszej rundzie przez kontuzję Roberta Burneikę, a w main evencie na punkty Alberto wygrał z Marcinem Dubielem.

Lipiec

Na początku tego miesiąca odbyła się gala Prime 2 w Arenie Gdynia. W najważniejszych starciach tego eventu ulubieniec publiczności – “Bagieta” przed czasem pokonał Jana Pateckiego, Paweł Tyburski także przed czasem Adama Soroko, a Marcin Wrzosek wygrał z kilkadziesiąt kilogramów cięższym Piotrem Kałuskim. W co-main evencie “Bombardier” szybko zbombardował “Stiflera”, a walce wieczoru po świetnym starciu Norman Parke wypunktował “Szuliego”.

Sierpień

Pod koniec wakacji do łódzkiej Atlas Areny zawitała gala Fame 15, która jak się później okazało również przekroczyła próg pół miliona sprzedanych PPV. To na tej gali podwójne zwycięstwo nad Murańskimi odniósł Arkadiusz Tańcula, najpierw poddając w trzeciej rundzie Mateusza, a następnie wygrywając na punkty w klatce rzymskiej z jego ojcem – Jackiem. Zaraz po tym starciu odbyło się to wiekopomne – najdłuższe w historii freak fightów. Po 18 minutach w formule No limit i w klatce rzymskiej Marcin Dubiel pokonał Kacpra Błońskiego w ich rewanżowej walce. W main evencie gali “Lil Masti” pokonała “Linkimaster” w walce, której stawką był pas mistrzyni freak fightów.

Wrzesień

W tym miesiącu w Arenie Gliwice gościła gala High League 4. To na tym evencie zwycięsko zadebiutowała kontrowersyjna aktywistka – Maja Staśko. W innych najważniejszych starciach Amadeusz “Ferrari” znokautował Pawła Bombę, Artur Szpilka pokonał Denisa Załęckiego, a w walce wieczoru o pas kobiet High League Lexy Chaplin wypunktowała “Natsu”.

Październik

Pierwszego dnia tego miesiąca Radom gościł galę Prime 3. W najważniejszych starciach “Bagieta” pokonał “Robaliniego”, Daniel Rutkowski wypunktował Piotra Pająka, a w main evencie Paulina Hornik szybko rozprawiła się z “Pysią”. Podczas gali odbył się także pierwszy w Polsce pojedynek w budce telefonicznej, gdzie “Kamerzysta” wygrał z Kubą Lasikiem

Listopad

Ten miesiąc otworzyła gala Fame 16 w Gliwicach. W najważniejszych starciach Amadeusz “Ferrari” znokautował “Hejtera”, Robert Pasut pokonał Jacka Murańskiego, a w main-evencie Marcin Dubiel wygrał już w pierwszej rundzie z “Trombą”.

Miesiąc zamknęła gala Prime 4 w Szczecinie. Zwycięsko we freakach zadebiutowała na niej Ewa Piątkowska. Doszło do nieodbytego na Prime 1 pojedynku pomiędzy Soroko a “Stiflerem” i górą był ten pierwszy. W ważnej walce bokserskiej “Kamerzysta” pokonał “Bagietę”, a w main evencie włodarz federacji “Don Kasjo” technicznie znokautował “Popka”.

Grudzień

Rok 2022 zaczął się od High League i skończył na gali tej samej federacji. W najważniejszych walkach piątej odsłony eventu Malika Montany Dawid Załęcki pokonał Vaso Bakocevica, Damian Janikowski wypunktował “Don Diego”, a Paweł Bomba wygrał przez dyskwalifikację walkę kickboxerską z Mateuszem Murańskim. Co-main event zakończył się zwycięstwem “Fagaty” z “Natsu”, a walkę wieczoru z Alberto wygrał Paweł Tyburski.

___________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Accredito High League

Autor Marcin Gałązka
MMA

Udostępnij

Translate »