Ekstraklasa na wielkim ekranie? To ma sens

Ponad 150 osób oglądało wspólnie mecz Lecha Poznań ze Śląskiem Wrocław na kinowym ekranie Helios w jednej z wrocławskich galerii handlowych. To wspólna akcja Śląska Wrocław, Canal+ i sieci kin Helios. Fani najlepszej drużyny jesieni w PKO Ekstraklasie bardzo pozytywnie ocenili taką formę śledzenia hitu 22. kolejki.

Wyjazdowy mecz z Lechem w Poznaniu kibice Śląska Wrocław mogli obejrzeć w kinie Helios w Centrum Handlowym Magnolia Park. Było to pierwsze, ale możliwe, że nie ostatnie takie wydarzenie, które miało miejsce we Wrocławiu. Bilety na ten niecodzienny seans wyprzedały się w jeden dzień, co pozwala przypuszczać, że to dla fanów ciekawa alternatywa. Alternatywa tym cenniejsza, że po kontrowersyjnej decyzji Komisji Ligi fani Śląska (za wybryk jednego pseudokibica na domowym meczu z Pogonią Szczecin-przyp. red.) dostali zakaz wyjazdu do stolicy Wielkopolski.

Kibice, którym udało się kupić bilet na to wydarzenie, na wejściu w kasach biletowych odebrali voucher na następny domowy mecz z Widzewem Łódź, a także upominek od Canal+. Po dotarciu na salę i zajęciu miejsc wszystkich przywitał wieloletni spiker Śląska Wrocław, co jeszcze dodało stadionowej atmosfery.

– To naprawdę fajne wydarzenie, nigdy wcześniej nie byłem na meczu w kinie. Duży ekran, super jakość dźwięku i stadionowa atmosfera, na pewno na następne takie wydarzenie się zamelduje – powiedział kibic Krzysztof.

Podczas wspólnego seansu nie zabrakło emocji, kibicowskich przyśpiewek, gromkich braw czy okrzyków radości po udanych zagraniach piłkarzy gości. Rzecz jasna do pełni szczęścia widzów we Wrocławiu zabrakło jedynie wygranej, bo mecz z Lechem zakończył się bezbramkowym remisem.

Klub podziękował swoim fanom za udział w tym wydarzeniu i już planuje kolejne tego typu eventy. Warto przypomnieć, że mecze piłkarskie w kinie nie są nowością w Polsce, bo w ten sposób pokazywane były już m.in. mecze mistrzostw Europy czy Ligi Mistrzów i także cieszyły się dużym zainteresowaniem.

FOT. Materiały prasowe/Daniel Biernat

Udostępnij

Translate »