Ewa Pajor w Barcelonie? Sprzedaż za rekordową kwotę!

Na ostatniej prostej jest transfer Ewy Pajor z kobiecej drużyny VfL Wolfsburg do FC Barcelony. Kobiecy futbol czeka na taką transakcję. Będzie ona bowiem warta pół miliona euro. To rekordowa kwota dla Barcy Femeni.

Ewa Pajor w Barcelonie za 500 tys. euro?

Jeśli nic nie zmieni się w planach, Ewa Pajor już wkrótce może oficjalnie dołączyć do zespołu Barcelony. Zgodnie z doniesieniami niemieckiego portalu WAZ-Sport, Polka już podpisała kontrakt!

Ostatnio coraz częściej mówiło się o możliwym transferze Pajor. Wiele spekulacji pojawiło się na temat jej potencjalnego przejścia do Manchesteru United. Jednak najnowsze informacje sugerują, że nie będzie to Anglia, lecz Hiszpania. Portal WAZ-Sport donosi, że utalentowana napastniczka znajdzie się w szeregach kobiecej drużyny Barcelony!

Przeprowadzka do stolicy Katalonii ma zostać sfinalizowana po sezonie. Niemcy już teraz udostępnili jednak szczegóły całego transferu i części kontraktu.

Wolfsburg ma otrzymać 500 tys. euro. Tym samym Ewa Pajor będzie nie tylko najdroższą piłkarką kupowaną przez Barcelonę Femeni, ale również będzie warta najwięcej spośród wszystkich zawodniczek kobiecej Bundesligi.

27-letnia Ewa Pajor ma również otrzymać fantastyczny kontrakt, ważny do końca czerwca 2027 roku i opiewający na kwotę 500 tys. euro rocznie. Dla porównania, według doniesień hiszpańskiego dziennika „Sport”, Robert Lewandowski w najbliższym sezonie będzie dostawał rocznie 32 mln euro.

Więcej w kobiecym futbolu kosztowały tylko Mayra Ramirez, Barbra Banda i Racheal Kundananji. Ta ostatnia to rekordzistka i według różnych doniesień kosztowała klub Bay FC 730-800 tys. euro.

Pajor barwy zespołu z Wolfsburga reprezentuje od 18. roku życia, a więc od czerwca 2015 roku. W tym czasie rozegrała 118 ligowych spotkań, w których zdobyła 90 bramek.

FOT: fcbarca

Udostępnij

Translate »