Fabiański, Piszczek i Błaszczykowski znów na Euro!

Telewizja Polska skompletowała grono ekspertów przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy 2024 w Niemczech. Może i nie boisko, ale w telewizji znów zobaczymy trzech najbardziej doświadczonych zawodników kadry ostatnich lat: Łukasza Fabiańskiego, Łukasza Piszczka i Jakuba Błaszczykowskiego.

Błaszczykowski kompletuje wielkie trio w TVP

Telewizja Polska informowała wcześniej w mediach społecznościowych, że podczas Euro 2024 widzowie będą mieli okazję słuchać opinii byłych reprezentantów Polski, Łukasza Piszczka i Łukasza Fabiańskiego. Dwaj przyjaciele z boiska właśnie otrzymali trzeciego z ekspertów i będze nim Jakub Błaszczykowski.

Błaszczykowski oficjalnie zakończył swoją karierę 20 lipca 2023 roku. Wcześniej zyskał duże uznanie, a jego wsparcie Wisły Kraków w najtrudniejszej dla tego klubu historii były opisywane na całym świecie. Jak sam jednak przyznał, z Białą Gwiazdą poniósł porażkę organizacyjną. Odsprzedał swoje udziały Jarosławowi Królewskiemu, a teraz sam Błaszczykowski zajmuje się rozwojem swoich biznesów i życiem prywatnym.

Za czasów swojej kariery sportowej Błaszczykowski reprezentował barwy takich klubów jak Borussia Dortmund, Wolfsburg czy Fiorentina. Najlepszą formę miał zdecydowanie w barwach BVB, zdobywając dwa mistrzostwa Niemiec i grając w finale Ligi Mistrzów. W kadrze był żywą legendą, rozegrał 109 meczów i uczestniczył w Euro w 2012 i 2016 roku.

Łukasz Fabiański dołączył do grona ekspertów TVP Sport, choć nadal jest czynnym piłkarzem. W miniony czwartek grał w ćwierćfinale Ligi Konferencji w barwach West Hamu. Doświadczony golkiper może podzielić się ogromną wiedzą na temat funkcjonowaniu kadry na wielkich turniejach. Sam pojechał na pięć z nich, począwszy od 2006 roku.

Łukasz Piszczek w roli eksperta sprawdza się już w znakomitym stylu od prawie dwóch lat. Analizuje spotkania Bundesligi w programach na platformie Viaplay. Jest specem od taktyki i rozkładania na czynniki pierwsze gry poszczególnych zespołów. Sam miał być asystentem w reprezentacji, gdyby ta trafiła w ręce Marka Papszuna.

Dyrektor stacji, Jakub Kwiatkowski, skomentował tę decyzję publikując zdjęcie z Błaszczykowskim, Łukaszem Fabiańskim i Łukaszem Piszczkiem, podkreślając ich wspólne doświadczenie i zaangażowanie w przekazanie wiedzy podczas nadchodzącego turnieju.

– 28.06.2018, Wołgograd. To był ostatni turniej, w którym trzej panowie zagrali razem w kadrze. Nie sądziłem, że to zdjęcie będzie prorocze i cała trójka znów pojawi się na jednym turniej. Piszczu, Fabian i Kuba będą ekspertami TVP Sport podczas meczów EURO 2024! – skomentował angaż Błaszczykowskiego dyrektor stacji Jakub Kwiatkowski, publikując zdjęcie z całą trójką.

Terminarz reprezentacji Polski. Kiedy i gdzie zagrają Biało-Czerwoni?
  • 16 czerwca 2024 – Polska – Holandia, godzina 15:00, Hamburg
  • 21 czerwca 2024 – Polska – Austria, godzina 18:00, Berlin
  • 25 czerwca 2024 – Francja – Polska, godzina 18:00, Dortmund

FOT: Jakub Kwiatkowski / X

Udostępnij

Translate »