Finał Ligi Narodów już w czerwcu w Łodzi

W czwartek 18 kwietnia w samo południe ruszy sprzedaż biletów na finał siatkarskiej Ligi Narodów. Mecze rozegrane zostaną od 28 do 30 czerwca w łódzkiej Atlas Arenie.

W finale zagra osiem najlepszych drużyn, które awansują z turniejów kwalifikacyjnych zaplanowanych w: Turcji, Japonii i Słowenii. Polska reprezentacja, jako gospodarz ma zagwarantowany start w turnieju finałowym. Po raz drugi z rzędu zresztą będzie on gościć w Polsce. W ubiegłym roku gospodarzem finałowych zmagań VNL był Gdańsk. W tamtejszej Ergo Arenie polscy siatkarze sięgnęli po złoto.

Łódź od lat gości największe siatkarskie imprezy. We wrześniu ubiegłego roku właśnie w Atlas Arenie nasze siatkarki wywalczyły awans na Igrzyska Olimpijskie w Paryżu. Wcześniej Łódź była dwukrotnie współgospodarzem Mistrzostw Świata (kobiet w 2021 roku oraz mężczyzn w 2014 roku), Mistrzostw Europy (2009 rok i 2019 rok) oraz Klubowych Mistrzostw Świata (2017 rok), a także gospodarzem meczów Ligi Światowej, World Grand Prix i Ligi Mistrzów.

– W tym roku Atlas Arena obchodzi 15-lecie istnienia. Nasza ukochana hala, która była świadkiem już wielu sportowych i muzycznych emocji, zadebiutowała w czerwcu 2009 roku ówczesną Ligą Światową. W tym roku historia niejako zatoczyła koło i w czerwcu w Atlas Arenie odbędzie się Finał Siatkarskiej Ligi Narodów. Od 18 kwietnia równo w południu będzie można kupić bilety na to wyjątkowe wydarzenie. Jestem przekonana, że każdego dnia hala wypełni się do ostatniego miejsca i kibice poprowadzą reprezentację Polski mężczyzn do pierwszego triumfu w sezonie olimpijskim – powiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Rzeczywiście bilety będzie można kupić już od przyszłego czwartku poprzez stronę bilet.pl. Ceny wejściówek jeszcze nie są znane. Wiadomo natomiast, że dzieci do lat trzech mają bezpłatny wstęp. Przed rokiem ceny wejściówek na mecze z Polakami wahały się od 129 zł do prawie 400. Każdy z kibiców mógł kupić sześć wejściówek.

Wejściówki będzie też można zdobyć w inny sposób. – Jeżeli ktoś posiada bilet z 2009 roku z meczów Ligi Światowej Polska – Brazylia w Atlas Arenie, niech go poszuka. Dostanie od nas wejściówkę na Finał Siatkarskiej Ligi Narodów. O szczegółach tej zabawy jeszcze poinformujemy – zapowiedziała prezydent Łodzi Hanna Zdanowska.

Fot. Archiwum PZPS

Udostępnij

Translate »