#Flesz Olimpijski: Durkacz i Bereźnicki z kwalifikacjami olimpijskimi w boksie

Dwóch polskich bokserów: Damian Durkacz i Mateusz Bereźnicki wywalczyło kwalifikacje olimpijskie. W sumie, w tej dyscyplinie w Paryżu będziemy mieli pięcioro reprezentantów.

W zawodach w Tajlandii 25-letni Damian Durkacz wygrał kolejno z Dominikańczykiem Jhonnym Fernandezem, Azerem Sarkhanem Aliyevem, Chińczykiem Zhang Boxiongiem i Brazylijczykiem Wandersonem De Oliveirą, brązowym medalistą ubiegłorocznych mistrzostw świata w Taszkencie. W ćwierćfinale walczył o olimpijski awans z Kubańczykiem Jorgem Cuellarem. Polak wygrał pierwszą rundę 4:1, drugą także 4:1 i trzecią 5:0.

Sukces Durkacza powtórzył Mateusz Bereźnicki (92 kg). W ostatniej walce, decydującej o awansie na IO 2024, Bereźnicki wygrał zdecydowanie 5:0 z reprezentantem Dominikany Danielem Guzmanem. Po pierwszej rundzie Polak prowadził 5:0, w drugiej rywal był liczony, a na tablicy wyników 20:18, 20:18, 20:18, 20:18, 19:19. W ostatnim starciu nasz pięściarz utrzymał prowadzenie i zwyciężył!

Mateusz Bereźnicki był blisko turnieju olimpijskiego już niemal rok temu podczas Igrzysk Europejskich Kraków/Małopolska, gdzie sięgnął po brąz medal. Natomiast w Tajlandii wygrał z Australijczykiem Adrianem Paolettim, Kenijczykiem Peterem Alwangą, Niemcem Christianem Okaforem i na koniec z Danielem Guzmanem.

Sukces Mateusza Bereźnickiego i Damian Durkacza oznacza, że podczas igrzysk w Paryżu emocjonować się będziemy występami pięciorga Biało-Czerwonych. Wcześniej prawo startu zapewniły sobie Julia Szeremeta 57 kg, Aneta Rygielska 66 kg, Elżbieta Wójcik 75 kg.

Udostępnij

Translate »