#Flesz Olimpijski: oficjalne gadżety już w sprzedaży

Każdy, kto chce kupić koszulkę, czapeczkę lub maskotkę z logo igrzysk, może już to zrobić. Gadżety właśnie trafiły do sprzedaży. Już oficjalnie poznaliśmy kadrę polskich tenisistów, którzy wystartują w Paryżu.

Oficjalne produkty igrzysk w Paryżu trafiły do sprzedaży. Znaleźć je można na stronie internetowej shop.olympics.com lub w oficjalnych sklepach w Paryżu i Lyonie. Kupić można m.in.: koszulki, czapeczki, bluzy, bieliznę, piżamy, skarpetki, ubranka dla dzieci, szlafroki, odzież typowo sportową, torby, plecaki, a także gadżety. Ceny wahają się od 9 euro np. za plakat igrzysk, przez 20 euro za maskotę po kwoty znacznie wyższe za ubrania. Tymczasem warto wspomnieć, że ogień olimpijski dotarł już Gujany Francuskiej.

Czwórka polskich tenisistów w Paryżu

Światowy ranking w tenisie w dużej mierze decydować będzie o tym, jakich zawodników i zawodniczki zobaczymy w stolicy Francji. Zarówno w turnieju kobiet, jak i mężczyzn zobaczymy po 64 osoby, w tym 56 tenisistów i tenisistek z rankingu. Rozdanych zostanie po osiem dzikich kart. Warto jednak przypomnieć, że każdy kraj może w turnieju indywidualnym wystawić tylko czterech graczy. Na igrzyskach rozegrane zostaną zawody indywidualne, deblowe, a także miksty. W Paryżu zagra czwórka Polaków: Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magdalena Fręch i Magda Linette.

Polscy pływacy z kolejną kwalifikacją

Polska reprezentacja pływaków na igrzyska w Paryżu będzie jeszcze większa. Organizacja World Aquatics oficjalnie poinformowała, że po rezygnacji Japończyków i relokacji niewykorzystanych miejsc, męska sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym uzyskała kwalifikację na najważniejszą sportową imprezę czterolecia. Polacy do Paryża wyślą bardzo liczną grupę pływaków. W sumie wystartuje pięć biało-czerwonych sztafet. Nasi zawodnicy mają także prawo startu na dziesięciu dystansach indywidualnie.

Strzelectwo sportowe coraz mocniejsze

Kolejny bilet do Paryża wywalczyła reprezentantka strzelectwa sportowego. Aneta Stankiewicz w igrzyskach olimpijskich wystąpi po raz drugi w swojej karierze. Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz przepustkę do stolicy Francji otrzymała dzięki wysokiemu miejscu w rankingu. Polka w kategorii karabin zajmuje 9. lokatę. Pierwszy raz w imprezie tej rangi Stankiewicz startowała w Tokio. W konkurencji 10 m była 15., karabin dowolny trzy postawy – 30.

Udostępnij

Translate »