#Flesz Olimpijski: Poznaliśmy reprezentacje szermierzy i kolarzy na igrzyska

Poznaliśmy składy reprezentacji Polski na igrzyska w szermierce i kolarstwie. Do stolicy Francji pojadą m.in.: Michał Kwiatkowski i Katarzyna Niewiadoma. Tymczasem paryska prokuratura ostrzega przed gangami kieszonkowców.

Z Kwiatkowskim i Niewiadomą na czele

Wiemy już, kto będzie reprezentował nasz kraj na igrzyskach w Paryżu w kolarstwie, a właściwie w trzech jego odmianach: szosowej, górskiej oraz torowej. W wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn (kolarstwo szosowe) Polska ma zaledwie jedno miejsce i otrzymał je Michał Kwiatkowski. Zawodnik brytyjskiej grupy Ineos Grenadiers wystartuje również w jeździe indywidualnej na czas.

W przypadku kobiet mamy trzy miejsca w wyścigu ze startu wspólnego oraz dwa w jeździe indywidualnej na czas. Biało-czerwone koszulki podczas Igrzysk Olimpijskich w Paryżu założą Katarzyna Niewiadoma, Agnieszka Skalniak-Sójka i Marta Lach. Rezerwową została Dominika Włodarczyk.

W kolarstwie górskim wśród pań Polskę na najważniejszej imprezie czterolecia reprezentować będzie Paula Gorycka, a rezerwową jest Matylda Szczecińska. W wyścigu mężczyzn pojedzie Krzysztof Łukasik. Rezerwowym został Karol Ostaszewski.

Najliczniejszą grupą stanowią kolarze torowi. W sumie do Paryża pojedzie siedem osób. Będą to: w sprincie indywidualnym i drużynowym kobiet: Urszula Łoś, Marlena Karwacka, Nikola Sibiak (rez. Paulina Petri), sprintcie indywidualny mężczyzn: Mateusz Rudyk (rez. Maciej Bielecki, Rafał Sarnicki), omnium i madison kobiet: Daria Pikulik, Wiktoria Pikulik (rez. Patrycja Lorkowska, Olga Wankiewicz), omnium mężczyzn: Alan Banaszek (rez. Filip Prokopyszyn, Adam Woźniak).

Floreciści już w komplecie

Ogłoszony został również skład drużyny florecistów, która wystartuje na planszach w Paryżu. W turnieju indywidualnym walczyć będą: Jan Jurkiewicz, Adrian Wojtkowiak oraz Michał Siess. Wymieniona trójka wystartuje również w turnieju drużynowym. Dołączy do nich Andrzej Rządkowski, który do reprezentacji został powołany 7 czerwca. Rządkowski zmagał się z kontuzją ręki i była możliwość, że w Paryżu zamiast jego zaprezentuje się klubowy kolega Leszek Rajski. Przypomnijmy, że podczas igrzysk oprócz florecistów powalczą także drużyny szpadzistek oraz florecistek.

Gangi kieszonkowców będą grasować w Paryżu

Paryska prokuratura ostrzega przed gangami kieszonkowców specjalizujących się w kradzieżach: zegarków, drogich torebek, portfeli oraz biżuterii. Co roku, w okresie letnim stolica Francji przeżywa prawdziwy nalot tego typu przestępców, a w związku z igrzyskami istnieją obawa, że będzie ich jeszcze więcej.

Szacuje się, że do Paryża w trakcie trwania igrzysk przyjedzie w sumie 15 mln osób, czyli o ponad 5 mln więcej niż ma to zwykle miejsce w tych miesiącach. Z pewnością będzie generowało to tłok w wielu miejscach, w tym także w metrze. Takie warunki są idealne dla wyspecjalizowanych złodziei. Warto więc zabezpieczyć swoje kosztowności, a portfele chować tak, żeby nie stały się łatwym łupem.

Udostępnij

Translate »