#Flesz olimpijski: Włodarczyk biegła z ogniem, zapaśnicy z kwalifikacją

Trzykrotna mistrzyni olimpijska w rzucie młotem Anita Włodarczyk pobiegła w sztafecie olimpijskiej. Polscy zapaśnicy wywalczyli podczas turnieju w Turcji kolejne dwie kwalifikacje olimpijskie.

Wielkie wyróżnienie dla Włodarczyk

Anita Włodarczyk to jedna z najbardziej utytułowanych polskich lekkoatletek, na swoim koncie ma m.in. trzy złote medale igrzysk olimpijskich, cztery mistrzostw świata i Europy. Jej osiągnięcia docenili organizatorzy igrzysk olimpijskich w Paryżu, którzy zaprosili polską młociarkę do udziału w sztafecie olimpijskiej.

Polka, która szlifuje formę podczas zgrupowania w Katarze, do Francji poleciała dosłownie na chwilę. Dzień po tym, jak ogień olimpijski przypłynął do Marsylii, pochodnię miało nieść 40 sportowców z całej Europy w tym m.in. z Ukrainy. W ich gronie znalazła się również Anita Włodarczyk. Jak sama przyznała, było to niesamowite przeżycie, podobne do dekoracji medalowej na igrzyskach. Polka z pochodnią przebiegła 200 metrów, po czym wróciła dokończyć zgrupowanie. Już w najbliższą sobotę będzie można ją zobaczyć w Polsce podczas Memoriału Kusocińskiego.

Zapaśnicy z kwalifikacjami

Arkadiusz Kułynycz i Zbigniew Baranowski wywalczyli bilety na igrzyska w Paryżu podczas turnieju kwalifikacyjnego w Turcji.

W decydującym pojedynku, kategorii do 87 kg, Arkadiusz Kułynycz zmierzył się z utytułowanym Gruzinem Laszą Gabadze, który w swym dorobku ma złoto oraz dwa medale z brązowego kruszcu wywalczone w światowych czempionatach. Po zaciętym i pełnym dramaturgii pojedynku Polak ostatecznie pokonał rywala 3:2 i mógł cieszyć się z kwalifikacji olimpijskiej. Warto dodać, że wcześniej pokonała: Soha Sakabe, Kiryla Maskevicha, Nicu Ojogę oraz Turpala Bisultanowa.

Drugim Biało-Czerwonym, który zdobył bilet do Paryża w Stambule, jest Zbigniew Baranowski – zapasy w stylu dowolnym. W pojedynku decydującym o wyjeździe na turniej czterolecia Baranowski wzniósł się na wyżyny swoich możliwości, zwyciężając w ostatnich sekundach z Chińczykiem Habilą Awusayimanem, który w ćwierćfinale sprawił dużą niespodziankę, eliminując z turnieju multimedalistę mistrzostw Europy, Węgra Władisława Bajcajewa.

Polski zapaśnik rozpoczął turniej od zdecydowanej wygranej (przez przewagę techniczną) nad reprezentantem Turkmenistanu, Shatlyką Hemaljajewem, by w boju ćwierćfinałowym zwyciężyć na punkty (4:2) Włocha, Benjamina Honisa. W sumie w stolicy Francji wystąpi czterech polskich przedstawicieli zapasów: Angelina Łysak, Wiktoria Chołuj, Arkadiusza Kułynycza (styl klasyczny) oraz Zbigniew Baranowski (styl wolny).

Sportowcy na okładce „Vogue”

W specjalnym wydaniu „Vogue” – „Vogue Polska Sport &Wellness” na okładce znaleźni się polscy sportowcy, którzy reprezentować będą kraj na igrzyskach i paraigrzyskach w Paryżu. Sesja okładkowa została stworzona wspólnie z marką Adidas, która zaprojektowała stroje na najważniejszą imprezę sportową czterolecia.

Na zdjęciu można zobaczyć: cztery kajakarki: Dominikę Putto, Adriannę Kąkol, Annę Puławską i Karolinę Naję, lekkoatletów: Justynę Święty-Ersetic, Kajetan Duszyński, którzy sięgnęli po złoto w sztafecie mieszanej 4×400 metrów w Tokio, a także Kingę Dróż, Katarzynę Kozikowską i Adrian Castro, czyli para olimpijczyków, którzy sięgali już po najwyższe laury.

Udostępnij

Translate »