#FleszOlimpijski: Ten kraj wycofał się z walki o Igrzyska w 2036 roku

Pora na kolejny odcinek #FleszOlimpijski. Dziś piszemy o kraju, który zdecydował się wycofać z walki o Igrzyska Olimpijskie, pierwszym w historii browarze, który został sponsorem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz świetnej formie Bartosza Kurka.

Meksyk nie chce Igrzysk

Meksyk zrezygnował z konkurowania o prawa do organizacji Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku. To może być dobra wiadomość dla Polski, która zgodnie z zapowiedziami miałaby być zainteresowana organizacją tej prestiżowej imprezy. 

Wśród innych zainteresowanych kandydaturą znajdują się między innymi: Turcja, Indie, Kanada, Węgry, Włochy, Chiny, Korea Południowa, Egipt, Katar i Indonezja. W październiku mówiło się jeszcze o co najmniej kilkunastu innych państwach. 

Meksyk ogłosił chęć organizacji Igrzysk w październiku 2022 roku. Po raz ostatni tak prestiżowa impreza gościła w tym kraju dokładnie 56 lat temu (1968), jednak nic z tego nie wyjdzie. Kraj po rozmowach z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim zdecydował się wycofać swoją kandydaturę i planuje starać się o organizację Młodzieżowych Igrzysk. – Zastanawiamy się nad taką możliwością, bowiem wiemy, że mielibyśmy większe szanse – powiedział jeden z inicjatorów tego pomysłu.

Wciąż nie wiemy, kiedy zostanie ogłoszony gospodarz Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2036 roku. Najbliższa impreza odbędzie się w tym roku w Paryżu, następnie w 2028 roku w Los Angeles. W 2032 roku gospodarzem będzie australijskie Brisbane. 

Pierwsza w historii marka piwa sponsorem Igrzysk

Międzynarodowy Komitet Olimpijski po raz pierwszy w historii nawiązał współpracę z marką piwa. Corona Cero, będąca bezalkoholową odmianą marki Corona, zostanie „globalnym sponsorem piwa na Igrzyskach Olimpijskich”. 

Pomimo że wartość transakcji nie została ujawniona, MKOl informuje, że niektórzy sponsorzy płacą kwoty przekraczające 300 milionów dolarów za uczestnictwo w programie TOP. AB InBev dołączył tym samym do elitarnego grona globalnych firm, takich jak AirBnb, Coca-Cola, P&G, Toyota i Visa, które są głównymi sponsorami paryskiej imprezy.

Kurek w formie przed Igrzyskami

Bartosz Kurek przez bardzo długi czas musiał mierzyć się z poważną kontuzją. Na całe szczęście nie ma już po niej śladu, a kapitan reprezentacji Polski imponuje formą. Atakujący jest najważniejszym zawodnikiem swojej drużyny i kilkukrotnie zdobywał nawet więcej niż 30 punktów w meczu. Wygląda na to, że kibice przed igrzyskami mogą być spokojni.

– Z kontuzją, z którą borykałem się przez cały sezon kadrowy już dawno sobie poradziłem. Gram praktycznie przez całe rozgrywki. Pomagam swojemu zespołowi na tyle, na ile mogę. Wiadomo, że czasami zdarzają się jakieś wypadki przy pracy. W jednym z meczów przytrafiło mi się jakieś delikatne spięcie w plecach, ale oprócz tego gram od deski do deski wszystkie mecze – przyznał siatkarz.

Zespół Polaka, Wolfdogs Nagoya, zajmuje obecnie trzecie miejsce w ligowej tabeli z bilansem 14 zwycięstw oraz 6 przegranych. Tabeli liderują Panasonic Panthers z 17 wygranymi oraz zaledwie 1 przegraną.

Udostępnij

Translate »