Fundacja Superbet i szachiści pomogli paraolimpijczykom

Za nami turniej szachowy Superbet Rapid & Blitz Poland. Zawody zachwyciły nie tylko najlepszych zawodników z całego świata, ale również publiczność, która licznie zgromadziła się w centrum konferencyjnym w Warszawie. Dochód ze sprzedaży biletów organizator postanowił przekazać na wsparcie polskich paraolimpijczyków.

Fundacja Superbet ogłosiła przekazanie całego dochodu z biletów w wysokości 40 000 zł na rzecz Fundacji Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego, wspierając tym samym paraolimpijczyków w ich przygotowaniach do nadchodzących Paraigrzysk w Paryżu.

– Jesteśmy zachwyceni współpracą z Fundacją Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego – powiedziała Augusta Dragic, Prezes Fundacji Superbet i dodała: – Ruch Paraolimpijski symbolizuje wytrwałość, determinację i dążenie do doskonałości pomimo wszystkich przeciwności losu. Przekazując dochód z biletów z turnieju Superbet Rapid & Blitz Poland, mamy nadzieję dokonać małego wkładu w rozwój polskiego sportu paraolimpijskiego i zainspirować osoby o różnych zdolnościach do realizacji swoich marzeń. Ten wysiłek wpisuje się w nasze zobowiązanie do nie pozostawiania nikogo z tyłu.

– Jesteśmy wdzięczni Fundacji Superbet za współpracę i szczodre wsparcie finansowe, szczególnie w roku Igrzysk Paraolimpijskich w Paryżu – powiedział Łukasz Szeliga, Prezes Fundacji Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

– Ten wkład pomoże nam w realizacji naszej misji, polegającej na umożliwieniu naszym paraolimpijczykom osiągnięcia pełnego potencjału i pomoże im w spełnieniu marzeń. Razem promujemy bardziej inkluzywne i sprawiedliwe społeczeństwo, w którym każdy sportowiec może się rozwijać, niezależnie od stopnia sprawności. Naprawdę wzruszające jest obserwowanie, że środki z jednego wielkiego wydarzenia sportowego, takiego jak turniej szachowy Superbet Rapid & Blitz Warsaw, pomogą jeszcze większej liczbie sportowców w ich rozwoju – podsumował Szeliga.

Udostępnij

Translate »