FUSSBALLLIEBE – niemiecka piłka nowością w PKO Ekstraklasie

Ekstraklasa SA i marka Adidas zaprezentowały piłkę, którą drużyny tworzące PKO Bank Polski Ekstraklasę rozegrają mecze w sezonie 2024/25. Jest nią FUSSBALLLIEBE, czyli model, który zostanie użyty także podczas piłkarskich mistrzostw UEFA EURO 2024™, organizowanych w Niemczech.

„Miłość do futbolu” najnowszą piłką w PKO Ekstraklasie

FUSSBALLLIEBE, co po niemiecku oznacza „miłość do futbolu”, to najnowsza piłka Adidas, zaprojektowana, by zapewnić jeszcze większą precyzję gry. Dzięki wieloletniej współpracy Ekstraklasy i marki Adidas będzie to jednocześnie 11. oficjalny model wykorzystywany przez zawodników 18 ekstraklasowych drużyn.

FUSSBALLLIEBE to m.in. 20-elementowa powłoka zewnętrzna PRECISIONSHELL, na której znajdują się odpowiednio wytłoczone rowki. Są one równomiernie rozłożone na 12 większych i 8 mniejszych panelach, dzięki czemu piłka jest idealnie wyważona. Taka powierzchnia zapewnia lepszą kontrolę przepływu powietrza nad piłką, a w efekcie daje maksimum precyzji, co zostało potwierdzone zarówno w warunkach laboratoryjnych, jak i w testach na boisku.

Szybkiej i precyzyjnej grze ma także służyć CTR-CORE, czyli specjalnie zaprojektowany rdzeń piłki.

Nowa, oficjalna piłka PKO Bank Polski Ekstraklasy, którą zostanie rozegranych 306 meczów nowego sezonu, została wyprodukowana z poszanowaniem środowiska naturalnego.

Piłka składa się w 52,3 proc. z materiałów pochodzenia biologicznego oraz w 15,6 proc. z materiałów z recyklingu, zaś wszystkie tusze i kleje są na bazie wody, a nie rozpuszczalnika.

Piłkę FUSSBALLLIEBE kibice będą mogli kupić w sklepach Martes Sport.

FOT: Ekstraklasa.org

Udostępnij

Translate »