Gdzie oglądać Euro 2024? Mecze Polaków obejrzymy za darmo!

Nie w systemie PPV, a w otwartych kanałach. Były dyrektor TVP Sport podkreśla, że to za jego kadencji TVP wygrała przetarg na transmisję najważniejszych imprez piłkarskich w najbliższych latach. Gdzie obejrzymy więc Euro 2024? Oto szczegóły.

Euro 2024 – Polska ostatnim finalistą

Po wtorkowym finale baraży o Euro 2024 emocje nie dobiegają końca. Niestrzelony przez Daniela Jamesa rzut karny oznacza, że to reprezentacja Polski zakwalifikowała się do turnieju w Niemczech. Wypełniliśmy ostatnie miejsce. Wcześniej w barażach wygrywały bowiem Gruzja i Ukraina, a w naszej parze zwycięzcę wyłoniły dopiero dogrywka i konkurs rzutów karnych.

Bohaterem został Wojciech Szczęsny, któremu wystarczyło obronić tylko jeden strzał w konkursie jedenastek. To oznacza, że już możemy odliczać czas do 15 czerwca, kiedy zagramy pierwszy mecz – z Holandią.

Gdzie oglądać Euro 2024?

W kontekście praw transmisyjnych wszystko jest już jasne. Jedynym broadcasterem Euro 2024 będzie w Polsce nasz publiczny nadawca – Telewizja Polska. Stacja pokaże wszystkie 51 spotkań. Każde zostanie zapowiedziane w przedmeczowych studio, a widzowie dodatkowo zobaczą łączenia z reporterami na murawach i trybunach niemieckich stadionów.

– Jak to dobrze, że TVP Sport ma wyłączne prawa do Euro 2024 oraz mundialu 2026 i Euro 2028. Cieszę się, że wygraliśmy te przetargi, a transmisje będą ogólnodostępne, bez żadnych dodatkowych opłat. Dobry gospodarz dba nie tylko o bieżące sprawy, ale i myśli o przyszłości – napisał na Twitterze były dyrektor TVP Sport Marek Szkolnikowski.

Natomiast nowy dyrektor TVP Sport potwierdził ostatnie doniesienia. Telewizja rezygnuje z transmisji 4K. Nie obejrzymy więc meczów Euro 2024 w tej rozdzielczości.

– UEFA w ogóle nie produkuje w natywnym 4K sygnału. To tylko upscaling. Byłoby bez sensu iść w koszty i uruchamiać kanał, który nie będzie oferował prawdziwego 4K – powiedział Jakub Kwiatkowski w rozmowie z portalem „Wirtualne Media”.

Turniej rozpoczniemy już 14 czerwca starciem Niemiec ze Szkocją.

Euro 2024 – terminarz (Polska)

Znamy też dokładny terminarz Euro 2024 roku. Polacy rozwiali ostatnie wątpliwości, trafiając do bardzo mocnej grupy D. Z czwartek koszyka wylosowaliśmy Holandię, Austrię i Francję.

Mecze Polski na Euro 2024:

  • 16.06, 15:00, Polska – Holandia (TVP)
  • 21.06, 18:00, Polska – Austria (TVP)
  • 25.06, 18:00, Francja – Polska (TVP)

Podział na grupy Euro 2024:

  • Grupa A: Niemcy, Szkocja, Węgry, Szwajcaria
  • Grupa B: Hiszpania, Chorwacja, Włochy, Albania
  • Grupa C: Słowenia, Dania, Serbia, Anglia
  • Grupa D: Polska, Holandia, Austria, Francja
  • Grupa E: Belgia, Słowacja, Rumunia, Ukraina
  • Grupa F: Turcja, Portugalia, Czechy, Gruzja

FOT: Wales / X

Udostępnij

Translate »