Gdzie obejrzysz poszczególne ligi piłkarskie?

Sezon piłkarski rusza na nowo. Zastanawiacie się, gdzie oglądać poszczególne ligi lub jaki pakiet telewizyjny albo streamingowy wybrać? Oto wykaz najważniejszych rozgrywek ligowych oraz pucharowych, uwzględniający ich obecność na poszczególnych kanałach, a także przegląd pakietów oferowanych przez platformy streamingowe i stacje telewizyjne.

Liga Mistrzów

Gdzie: Polsat Sport, TVP

Rozgrywki Champions League będzie można zobaczyć na płatnych kanałach Polsat Sport Premium oraz w kanale pierwszym telewizji polskiej. W każdą środę TVP1 pokaże wybrany przez publikę mecz Ligi Mistrzów. Transmisja odbędzie się również na stronie internetowej TVP Sport. Spotkania najbardziej prestiżowych rozgrywek klubowych na świecie skomentują między innymi Marcin Feddek, Andrzej Niedzielan i Roman Kołtoń.

Najważniejsi komentatorzy:

Liga Europy i Liga Konferencji 

Gdzie: Viaplay 

Wszystkie mecze Ligi Europy i Ligi Konferencji pokaże Viaplay. Za komentarz odpowiedzialny będzie między innymi Michał Zachodny, który należy również do redakcji Thesport.pl.

Najważniejsi komentatorzy

Premier League 

Gdzie: Viaplay, Canal Plus

Mecze Premier League będzie można obejrzeć w Viaplay. Ponadto Canal Plus co tydzień pokaże dwa najważniejsze spotkania ligi angielskiej. Tego lata szeregi Viaplay zasiliło wielu dziennikarzy. Najważniejszym transferem dla fanów ligi angielskiej jest przyjście Przemysława Pełki – eksperta z 10-letnim doświadczeniem. Za komentarz odpowiedzialny będzie również Piotr Domagała.

Najważniejsi komentatorzy:

La Liga 

Gdzie: Canal plus, Eleven Sports

Prawa do transmisji rozgrywek La Liga pozostają rozdzielone pomiędzy Canal Plus a Eleven Sports. Wyjątkiem jest El Clasico, które będzie można zobaczyć w obydwu stacjach. Za komentarz ligi hiszpańskiej odpowiadają między innymi Marcin Gazda i Tomasz Ćwiąkała 

Najważniejsi komentatorzy:

Serie A

Gdzie: Eleven Sports 

Mecze Serie A będzie można obejrzeć w Eleven Sports. Stacja ta posiada na wyłączność prawa do transmitowania ligi włoskiej. Mecze komentowane będą przez duet Mateusz Święcicki i Filip Kapica.

Najważniejsi komentatorzy:

Ligue 1 

Gdzie: Eleven Sports, Canal Plus 

Tak samo jak w przypadku rozgrywek La Liga, prawa do transmisji Ligue 1 rozdzielone są pomiędzy Canal Plus a Eleven Sports. Spotkania będzie komentował jeden z najlepszych fachowców od ligi francuskiej – Tomasz Smokowski.

Najważniejsi komentatorzy

  • Tomasz Smokowski – Kanał Sportowy – @TSmokowski
  • Krzysztof Marciniak – Canal Plus – @Marciniak_k
  • Rafał Dębiński – Canal Plus 

Bundesliga 

Gdzie: Viaplay 

Wszystkie mecze ligi niemieckiej będą transmitowane w Viaplay. Za komentarz będą odpowiadać między innymi Mateusz Borek i Tomasz Urban.

Najważniejsi komentatorzy

Ekstraklasa 

Gdzie: Canal Plus

Spotkania najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będą transmitowane w Canal Plus. Mecze komentowane będą między innymi przez Bartosza Glenia i Marcina Rosłonia. 

Najważniejsi komentatorzy

Na jakie pakiety się zdecydować?

Prawdziwy kibic piłkarski chciałby z pewnością obejrzeć wszystko, ale niestety nie można mieć wszystkiego. Jeżeli chcielibyście zdecydować się na konkretny pakiet, obejmujący możliwie szerokie spektrum futbolu, poniżej przedstawiamy zestawienie pakietów oferowanych przez najpopularniejsze stacje. Powinny one pomóc niezdecydowanym wybrać najlepszą możliwą dla nich opcję. 

Viaplay

Najważniejszą zmianą na rynku jest kupno przez Viaplay praw do nadawania Premier League na następne 6 lat. Będzie to dla nich duży egzamin, ponieważ cały czas borykają się z problemami technicznymi podczas transmisji. Szwedzki gigant oferuje również możliwość obejrzenia wszystkich meczów Bundesligi. Dużym plusem jest posiadanie na wyłączność praw do Ligi Europy oraz Konferencji. Miesięczny koszt subskrypcji wynosi 34 zł. Warto dodać, że dzięki zawarciu umowy pomiędzy Viaplay Group a Canal+ Polska od sierpnia platforma streamingowa będzie dostępna dla abonentów Canal+ posiadających pakiet premium. 

Canal Plus 

Stacja ta będzie transmitować w tym roku wszystkie mecze Ekstraklasy. Prawa do transmisji rozgrywek LaLiga oraz Ligue 1 pozostaną rozdzielone pomiędzy Canal Plus a Eleven Sports. Wyjątkiem jest El Clasico. To spotkanie będzie można zobaczyć w obydwu stacjach. Podobnie sytuacja ma się odnośnie ligi angielskiej. Dzięki sublicencji udzielonej przez Viaplay, widzowie Canal Plus będą mogli obejrzeć co tydzień dwa najważniejsze spotkania Premier League. Miesięczny koszt subskrypcji wynosi 45 zł. Tak jak pisaliśmy wyżej, abonenci Canal+ z pakietem premium zyskają również dostęp do Viaplay.

Eleven Sports 

Eleven Sports posiada na wyłączność prawa do transmitowania ligi włoskiej, w tym przede wszystkim Serie A. Do tego dochodzi już wcześniej wspomniana sublicencja na mecze La Ligi oraz Ligue 1. Ponadto ten sezon jest ostatnim, w którym na Eleven Sports będzie można zobaczyć transmisje spotkań portugalskiej Ligi NOS. Miesięczna cena pakietu wynosi 15,90 zł. 

Polsat Sport 

Najważniejszą informacją dla fanów piłki nożnej jest to, że Liga Mistrzów zostaje w Polsacie. W ofercie znajdują się również mecze Pucharu i Superpucharu Polski oraz Włoch. Pasjonaci mniejszych lig nie pozostaną bez niczego. Polsat Sport nadaje spotkania holenderskiej Eredivisie czy też MLS. Koszt pakietu M Sport wynosi 60 zł.

TVP 

Telewizja polska skupia się w głównej mierze na futbolu reprezentacyjnym. Widz TVP będzie miał możliwość zobaczyć mecze towarzyskie polskiej reprezentacji, mecze Ligi Narodów, oraz cały turniej mistrzostw świata w Katarze. Transmisja tych meczów odbędzie się również na stronie internetowej TVP Sport.  Ponadto na kanale pierwszym Telewizji Polskiej będą pokazywanie wybrane środowe mecze Ligi Mistrzów. Dostęp do telewizji publicznej jest oczywiście darmowy. 

Fot. Freepik

Autor Tymoteusz Szaynok

Udostępnij

Translate »