Gratka dla fanów polskiego żużla. Mecz całkowicie za darmo

W nadchodzący weekend rozpoczyna się pierwsza kolejka PGE Ekstraligi, a Canal+ ma w zanadrzu coś specjalnego dla fanów. Jedno z niedzielnych starć będzie dostępne całkowicie bezpłatnie na platformie YouTube.

Chodzi o mecz pomiędzy EBUT.pl Stalą Gorzów a KS Apatorem Toruń, który odbędzie się w niedzielę, 14 kwietnia o godzinie 19:15. Oprócz tradycyjnej transmisji w telewizji na kanale Canal+Sport, miłośnicy żużla będą mieli również szansę śledzenia wydarzeń na kanale YouTube stacji. Co więcej, transmisja nie zakończy się po ostatnim biegu, ale potrwa aż do zakończenia Magazynu PGE Ekstraligi, który rozpocznie się bezpośrednio po zakończeniu zawodów.

Stal i Apator jak Ruch i Legia

Przekazywanie wydarzeń sportowych na kanale YouTube staje się coraz bardziej popularną praktyką wśród Canal+, mającą na celu promocję różnych dyscyplin sportowych i rozgrywek. Może to zachęcić nowych entuzjastów do zakupu abonamentu i śledzenia żużlowych zmagań w telewizji przez resztę sezonu.

Początek rundy wiosennej PKO Ekstraklasy również transmitowano za darmo na YouTube. Mecz pomiędzy Ruchem Chorzów i Legią Warszawa śledziło łącznie prawie 700 tys. widzów. Na YT spotkanie „nabiło” ok. 216 tys. wyświetleń. W najlepszym momencie transmisji jednocześnie spotkanie oglądało 30 tysięcy osób.

Nie to jest jednak najważniejsze, bo poza świetną promocją swojego produktu Canal+ przyspieszyło swój wzrost na platformach streamingowych.

Jak wynika z danych portalu Socialblade.com, zajmującego się analizowaniem kanałów na YT i kont w innych serwisach społecznościowych, kanał Canal+ Sport ma szansę na uzyskanie przychylności algorytmów. Tylko w weekend 9-11 lutego zasubskrybowało go ok. 7 tysięcy osób. To najwyższy wynik od ponad roku. Do tej pory Canal+ Sport pozyskiwał średnio 1-2 tys. nowych widzów tygodniowo.

Obejrzyj mecz tutaj:

Czy tak samo będzie w przypadku żużla? Pozostaje wierzyć, że ta współpraca zadziałała w dwie strony.

FOT: Jan Kwieciński / Ekstraliga.pl

Udostępnij

Translate »