sala

Gwiazda NBA szykuje się do sezonu w Polsce

Malcolm Brogdon, gwiazda drużyny Indiana Pacers, tegoroczne wakacje spędzał nad polskim morzem. Mimo przerwy w rozgrywkach NBA, Brondon chcąc pozostać w formie nie zrezygnował z treningów, a podczas jednego z nich pomagał mu Paweł Leończyk – kapitan Trefla Sopot.

W sezonie 2016/2017 NBA, występując w barwach Milwaukee Bucks, Brogdon został wybrany debiutantem roku, zdobywając prestiżową nagrodę „Rookie of the Year”. W zeszłym sezonie obwodowy Indiana Pacers był najlepszym strzelcem swojej drużyny, zdobywając średnio 21 punktów na mecz.

Na miejsce swojego pobytu podczas urlopu gwiazdor NBA zamiast egzotycznych kierunków wybrał polskie wybrzeże. Na początku września Brogdon przyleciał do Polski, czym chwalił się w mediach społecznościowych, publikując swoje zdjęcie wykonane w Ustce na tle Morze Bałtyckiego.

Wkrótce później Trefl Sopot opublikował natomiast wspólne zdjęcie z hali treningowej skrzydłowego sopockiej ekipy – Pawła Leończyka wraz z graczem Indiany Pacers. Jak doszło do tego spotkania?

Jak się okazało, żona Brogdona ma polskie korzenie, a jej rodzina i przyjaciele mieszkają w Słupsku. Krewni wybranki zawodnika Indiany przypadkowo znają się również z bratem żony Leończyka, a do tego są sąsiadami gracza Trefla Sopot. Brogdon chciał potrenować na miejscu i szukał w tym celu hali sportowej, a jego rodzina naturalnie pokierowała go do Leończyka. Obwodowy Pacers potrzebował również partnera do treningu.

„Udało się załatwić halę, a Malcolm chciał, żeby ktoś pomógł mu w treningu. Trafiło na mnie i mam nadzieję, że Malcolm jest zadowolony z zajęć” – mówi Leończyk na Twitterze Trefla Sopot.

 

Udostępnij

Translate »