Hubert Hurkacz jedynym Polakiem w Mutua Madrid Open

Hubert Hurkacz będzie jednym polskim singlistą grającym w turnieju ATP 1000 w Madrycie. Wrocławianin powalczy o 1000 punktów do rankingu i 963 tys. euro.

Hurkacz, który w tym sezonie odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo na mączce, najlepsze miejsce w Madrycie osiągnął w 2022 roku. Udało mu się wtedy zagrać w ćwierćfinale, w którym przegrał z Novakiem Djokovicem. W tym roku Serba w Hiszpanii nie będzie, dzięki czemu wrocławianin jest rozstawiony z numerem osiem.

Tak więc w pierwszej rundzie Hubert Hurkacz będzie pauzował. W drugie zmierzy się ze zwycięzcą meczu pomiędzy Jackiem Draperem, a jednym z kwalifikantów. Jeśli wygra na jego drodze stanąć może rozstawiony z numerem 31. Arthur Fils, Niemiec Daniel Altmaier albo Hiszpan Martin Landaluce, który od organizatorów otrzymał dziką kartę.

Potencjalni rywale „Hubiego” w 1/8 finału to: Amerykanin Taylor Fritz, Argentyńczyk Sebastian Baez, Francuz lub jego rodak Luka van Assche. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w ćwiartce Polaka jest Alexander Zverev. Z nim nasz rodak może zmierzyć się ćwierćfinale. Swój pierwszy mecz Polak rozegra w najbliższy piątek, godzina pojedynki nie jest jeszcze znana.

Najwyżej rozstawionym uczestnikiem Mutua Madrid Open 2024 jest Jannik Sinner – numer dwa światowego rankingu. W Hiszpanii zagrają także m.in.: broniący tytułu Carlos Alcazar (3), Rosjanin Andriej Rublow (8), Duńczyk Holger Rune, dobrze dysponowany na mączce Norweg Casper Ruud (6) czy Rafael Nadal.

W tym roku pula nagród w turnieju mężczyzn wzrosła o 1 procent i stanowi 7,8 mln euro. Zwycięzca jednak otrzyma nieco mniej niż wygrany sprzed roku. W 2023 Carlos Alcazar zgarnął 1,1 mln euro. Tym razem dla najlepszego tenisisty przewidziano nagrodę finansową w wysokości 963 tys. euro. Dostanie on również 1000 rankingowych punktów. Finalista otrzyma ponad 512 tys. euro oraz 650 punktów. Półfinaliści mogą liczyć na 285 tys. euro.

Fot. Archiwum organizatorów

Udostępnij

Translate »