Iga Świątek najlepszym europejskim sportowcem! [RANKING]

Przełom roku to czas podsumowań, zestawień i wszelkich rankingów. W 65. międzynarodowej ankiecie Polskiej Agencji Prasowej na dziesięciu najlepszych sportowców roku w Europie zwyciężyła Iga Świątek – niekwestionowanie najlepsza tenisistka świata. Polka wyprzedziła m.in. Maxa Verstappena czy Kyliana Mbappe. W plebiscycie uczestniczyli przedstawiciele największych europejskich agencji prasowych.

W corocznym głosowaniu PAP wzięło udział 20 różnych agencji prasowych z całej Europy (Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Grecja, Hiszpania, Łotwa, Portugalia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Rumunia, Holandia, Ukraina i Węgry). Dziennikarze nie mieli wątpliwości – liderka rankingu WTA, zwyciężczyni 8 turniejów, w tym dwóch wielkoszlemowych (Roland Garros i US Open) oraz autorka serii 37 meczów wygranych z rzędu po prostu musiała wygrać. Iga wyprzedziła największe gwiazdy europejskiego sportu z rozmaitych konkurencji.

 

Tenisistka z Raszyna dopiero jako czwarta w historii reprezentantka Polski znalazła się na szczycie zestawienia PAP. W przeszłości plebiscyt wygrywali także: Zdzisław Krzyszkowiak w 1958 r., Irena Szewińska w 1966 i 1974 r. oraz Robert Lewandowski w 2020 r. W ubiegłym roku najlepszym europejskim sportowcem wybrano Novaka Djokovicia.

Całe TOP10 sprawdzicie w naszej galerii:

__________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. materiały prasowe

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »