Iga Świątek trafiła na kolejną okładkę. Tym razem magazynu Elle

To już druga okładka magazynu Elle z Igą Światek. Pierwszy raz najlepsza tenisistka na świecie trafiła na nią w styczniu 2022 roku.

Przed ponad dwoma laty Światek była w zupełnie innej sytuacji niż obecnie. Jako młodziutka, wschodząca gwiazda wygrała dość niespodziewanie wielkoszlemowy turniej i podbiła serca nie tylko Polaków, ale także kibiców na całym świecie.

Dziś jest prawdziwą gwiazdą światowego sportu. Co chwilę bije kolejne rekordy, a niedawno jako pierwsza sportsmenka w historii podpisała umowę o współpracy z luksusową firmą kosmetyczną Lancome. Nic więc dziwnego, że trafia na okładki pism nie tylko związanych ze sportem.

„Gem, set, mecz. Motywem przewodnim czerwcowego numeru ELLE jest SPORT, a my nie moglibyśmy wymarzyć sobie jego lepszej bohaterki. Dla Igi Świątek, najpopularniejszej polskiej sportowczyni i najlepszej tenisistki świata (w ten weekend wygrała turniej WTA 1000 Mutua Madrid Open), to druga okładka naszego magazynu. Jak opowiada w wywiadzie przeprowadzonym przez redaktorkę naczelną Martę Tabiś-Szymanek: „Dwa lata temu chciałam udowodnić, że znalazłam się w dobrym miejscu, nie czułam się w pełni doświadczoną zawodniczką. Uczyłam się mierzyć z pierwszą falą sukcesu i oczekiwań z nim związanych” – czytamy w zapowiedzi numeru na Instagramie.

Dziś, będąc numerem jeden, mówi: „Nie jestem już tylko tenisistką. Moja rola nie jest taka prosta, jak to sobie wyobrażałam, marząc o takiej karierze jako 12-latka”. Mimo młodego wieku, obok sukcesów na korcie, Iga podejmuje bardzo dojrzałe działania angażując się społecznie oraz wspierając i motywując kobiety – czytamy.

Do wyboru są dwie okładki magazynu, który już wylądował w kioskach i salonach prasowych.

Udostępnij

Translate »