Iga Świątek triumfuje w Rzymie. W dwa tygodnie zarobiła 1,6 mln euro!

Iga Świątek odniosła kolejne zwycięstwo w turnieju WTA rangi 1000 w tym sezonie, pokonując Arynę Sabalenkę w Rzymie. Polka nie tylko zdobyła tytuł, ale również znaczącą nagrodę pieniężną. Oto, ile zarobiła w stolicy Włoch.

Iga Świątek zdobyła Rzym. Świetna seria Polki

Ostatnie tygodnie dla tenisistki z Raszyna to seria sukcesów. Po triumfie w Madrycie przyszedł czas na Rzym, gdzie w finale ponownie zmierzyła się z Aryną Sabalenką i ponownie wygrała w imponującym stylu – 6:2, 6:3.

Sukcesy Igi są zawsze związane z ogromnymi zarobkami, co nie jest zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że Polka jest uznawana za jedną z najlepszych tenisistek w historii. Turnieje WTA i ATP rządzą się swoimi prawami. Zwycięzca otrzymuje znaczną kwotę z puli nagród.

Po wygranej w turnieju WTA 1000 w Rzymie konto Igi Świątek wzbogaci się o 699 690 euro, co w przeliczeniu na złotówki wynosi około trzy miliony złotych. Tydzień wcześniej Świątek za wygraną w turnieju WTA 1000 w Madrycie zarobiła 963 tysięcy euro, czyli ponad 4 miliony złotych.

Na tydzień przed rozpoczęciem French Open, turnieju, w którym Iga uznawana jest za bezwzględną faworytkę, nasza tenisistka wzbogaciła się więc o ok. 1,6 mln euro. Kolejne triumfy na korcie tylko umocnią jej pozycję na arenie międzynarodowej.

FOT: Iga Świątek / X

Udostępnij

Translate »