Iga Świątek w półfinale WTA Madryt 1000

Iga Świątek wygrała w ćwierćfinale turnieju WTA Madryt 1000 z Brazylijką Beatriz Haddad Maią 4:6, 6:0, 6:2. W czwartek zagra w półfinale z Amerykanką Madison Keys.

Polka przez madrycki turniej szła jak burza. W kolejnych meczach wygrywała 6:1, 6:4 (Chinka Wang), 6:1, 6:1 (Rumunka Cirstea), 6:1, 6:0 (Hiszpanka Sorribes Tormo). Dopiero w meczu ćwierćfinałowym przeciwniczka postawiła najlepszej obecnie polskiej koszykarce trudne warunki.

Brazylijka Beatriz Haddad Maia wygrała pierwszego seta 6:4. Najwidoczniej przegrana podrażniła tylko Świątek, bo w drugim secie nie oddała rywalce ani jednego seta. Trzeci set był nieco bardziej wyrównany, ale Polka w decydujących momentach była górą i po dwóch godzinach oraz 30 minutach pokonała zawodniczkę z Ameryki Południowej 4:6, 6:0, 6:2. W drugim ćwierćfinale Madison Keys pokonała z Tunezyjkę Ons Jabeur. To właśnie Amerykanka stanie naprzeciwko Igi Świątek w czwartkowym półfinale.

Jeśli Iga awansuje do półfinału, obroni dorobek punktowy z zeszłego roku, kiedy to była druga. W środę rozegrane zostaną kolejne dwa półfinały. W pierwszym z nich Jelena Rybakina zagra z Juliją Putincewą. W drugim Aryna Sabalenka zmierzy się z Mirrą Andriejewą. Finał zaplanowano na sobotę.

Za grę w półfinale Iga Świątek zainkasowała już 284 590 euro. Finalistka otrzyma 512 260 euro, a zwyciężczyni turnieju 963 225 euro. Mężczyźni powalczą o podobne kwoty. Niespełna miliona euro nie wygra Hubert Hurkacz, który odpadł w czwartej rundzie. Polak został wyeliminowany przez Amerykanina Taylora Fritza.