Irańscy piłkarze protestują w Katarze

Mecz Anglii z Iranem rozpoczął się od protestu reprezentacji Iranu. Piłkarze milczeli podczas odgrywania hymnu swojego kraju. Zawodnicy w ten sposób zaangażowali się w protesty, które w ich kraju wybuchły po morderstwie 22-letniej kobiety przez tzw. „moralną policję”.

22-letnia Masha Amini została zabita przez irańskich funkcjonariuszy w październiku. Kobietę aresztowano za brak odpowiedniego nakrycia głowy. Trzy dni później ogłoszono, że zmarła – oficjalnie z powodu „guza mózgu”. Jej śmierć wywołała w Iranie falę protestów. Zatrzymano kilkanaście tysięcy osób.

Do tych postanowili włączyć się także irańscy piłkarze, którzy podczas swojego pierwszego meczu na mundialu w Katarze przeciwko reprezentacji Anglii w geście sprzeciwu odmówili odśpiewania hymnu.

 

– Mamy nadzieję, że w kraju wszystko się zmieni. Nie chcemy, aby nasz naród był nieszczęśliwy. Chcemy być głosem protestujących – mówił przed meczem na konferencji prasowej kapitan irańskiej kadry – Ehsan Hajsafi.

___

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. Twitter

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »