Jak fałszywe zarzuty wpłynęły na wizerunek piłkarza Manchesteru?

Brazylijski skrzydłowy Manchesteru United, Antony, wraca do treningów po tym, jak postawiono mu zarzuty znęcania się nad domownikami. Źródła United twierdzą, że 23-latek przedstawił mocne dowody na swoją niewinność. Pytanie, jak ucierpiał na tym wizerunek reprezentanta Canarinhos.

Wraz z nastaniem września bieżącego roku świat obiegła informacja o tym, że Antony rzekomo miał znęcać się na swoją byłą dziewczyną, Gabrielą Cavallin. Zarzuty wobec niego postawiły mu także dwie inne brazylijskie dziewczyny. Władze z czerwonej części Manchesteru opublikowały wtedy komunikat prasowy:

„Manchester United ma jasność co do zarzutów postawionych Antony’emu. Zawodnicy, którzy nie wzięli udziału w meczach międzynarodowych, wrócą do treningów w poniedziałek, jednak ustaliliśmy z Antonym, że przełoży swój powrót ze względu na stawiane mu zarzuty. Jako klub potępiamy akty przemocy i molestowania. Jesteśmy również świadomi wagi ochrony wszystkich osób zaangażowanych w tę sytuację oraz wpływu, jaki te oskarżenia mają na osoby, które padły ofiarą przemocy” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Klub zawiesił zawodnika do zakończenia śledztwa. To nie była pierwsza tego typu sytuacja, z którą mierzyły się władze „Czerwonych Diabłów”. W zeszłym roku podobne zarzuty wystosowano w kierunku napastnika Masona Greenwooda. Tamta sprawa ta zakończyła się happyendem, dziewczyna Anglika wycofała zarzuty przeciwko niemu i finalnie… wzięła z nim ślub.

Powrót do treningów

Do czasu wyjaśnienia sprawy Brazylijczyk z własnej woli zawiesił karierę. Jak podają brytyjskie media, finalnie nie został aresztowany ani oskarżony i to zarówno w Brazylii, jak i w Wielkiej Brytanii. W oświadczeniu władze United czytamy:

„Jako pracodawca Antony’ego, Manchester United zdecydował, że wznowi on treningi w Carrington i będzie dostępny dla trenera Erika ten Haga przy konstruowaniu kadry meczowej, mimo że dochodzenie policyjne będzie kontynuowane”.

Zawodnik opuścił cztery mecze, odkąd otrzymał od United pełnopłatny urlop w związku z zarzutami trzech różnych kobiet, w tym jego byłej partnerki Gabrieli Cavallin. Nie był on także brany pod uwagę przy ustalaniu składu na sobotni mecz Premier League z Crystal Palace na Old Trafford, przegranym przez „Czerwone Diabły” 0:1.

Rysa na wizerunku

Jasne jest, że przez tę sytuację wizerunek młodego Brazylijczyka został poważnie nadszarpnięty. Niemniej jego społeczność na Instagramie głęboko wierzyła i nadal wierzy w niewinność gwiazdora. Najlepszym na to dowodem są pozytywne komentarze, które pojawiły się pod zdjęciem przedstawiające go z synem na rękach.

Nie ma także informacji, jakoby jego współprace reklamowe, choćby z platformą 433, zostały zerwane na skutek tych oskarżeń. To pokazuje, że Antony stał się silnie wiarygodną i pełną zaufania marką osobistą. Na dziś jest dla swoich sponsorów uczciwym człowiekiem walczącym o swoją godność i reputację. To rzadkość w tego typu przypadkach, która pokazuje, że duże marki mogą powoli zacząć odchodzić od panicznego odcinania się od sportowców, kiedy tylko ktoś skieruje pod ich adresem jakieś oskarżenia.

źródło: BBC Sport, Manchester United

FOT. Twitter.com/antony00

Udostępnij

Translate »