Jeśli strzelimy jako pierwsi, to wygramy? Tak mówią statystyki

Choć statystyki o niczym nie przesądzają, to pozwalają zaobserwować pewne tendencje. Platforma Spiideo, specjalizująca się w analizach wideo wydarzeń sportowych, przeanalizowała setki historycznych wyników meczów mistrzostw świata. Wyniki badania wskazały prawdopodobieństwo wygrania meczu na mundialu w różnych przypadkach.

Według badań firmy Spiideo, z którą współpracują m.in. reprezentacje Hiszpanii i Chorwacji, zdobycie pierwszego gola w meczu fazy pucharowej może zadecydować o końcowym zwycięstwie. Zespół, który jako pierwszy trafia do siatki rywala, w 82 proc. przypadków awansuje do kolejnej fazy mundialu.

 

Jeżeli zagłębimy się w tę statystykę głębiej, dane pokazują, że strzelenie pierwszej bramki w ciągu ostatnich 15 minut podstawowego czasu gry wiąże się z 97 proc. szans na wygraną. Z kolei, jeśli weźmiemy pod uwagę gola strzelonego w pierwszych 15 minutach meczu, prawdopodobieństwo zwycięstwa obniża się do 77 proc. To zrozumiałe – rywal ma wówczas o wiele więcej czasu na zmianę stanu rzeczy.

Co ciekawe, statystyki pokazują, że sprawa ma się zupełnie inaczej jeżeli chodzi o najważniejszy mecz mundialu. W ośmiu finałach piłkarskich mistrzostw świata, w których pierwsza bramka padła w przeciągu 15 minut od rozpoczęcia gry, jej autorzy przegrywali spotkanie.

Fot. Twitter

_________

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Fot. TVP Screen

Filip Skalski

Udostępnij

Translate »