Jesteś piłkarzem? Zrób karierę w futbolu amerykańskim!

Kariera w reprezentacji Polski i gra w Lidze Mistrzów, tyle że w futbolu amerykańskim – być może nawet nie zdajesz sobie sprawy, że jest to w Twoim zasięgu. Futboliści amerykańscy z Panthers Wrocław poszukują piłkarza, który wzmocni ich skład na pozycji kopacza. W tym celu organizują wydarzenie, w którym oprócz szansy na dołączenie do klubu z europejskiej czołówki, można wygrać również atrakcyjną nagrodę finansową. Wystarczy daleko kopnąć.

Panthers Wrocław to jedyny polski zespół występujący w European League of Football – odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów lub – jak kto woli – europejskim NFL. Wrocławianie poszukują wzmocnień do zespołu, a ich najnowszym pomysłem jest wykorzystanie potencjału, jaki stanowi popularność w Polsce piłki nożnej. W tym celu na ich radarze znaleźli się piłkarze, którzy mogliby zasilić zespół na pozycji kickera lub puntera. „Kicking Derby 2022” będzie wydarzeniem zupełnie unikalnym.

– Chcemy przetestować zawodników, którzy nigdy nie grali w futbol amerykański. Każdy będzie miał kilka prób, aby sprawdzić się w takich elementach gry jak kick-off, punt czy field goal. Najważniejszymi kryteriami będą odległość oraz celność. Mieliśmy już w klubie byłych piłkarzy – adaptacja do futbolu amerykańskiego wychodzi całkiem nieźle, ale samo doświadczenie jeszcze niczego nie gwarantuje. Duże znaczenie mają naturalne zdolności danego zawodnika, np. siła kopnięcia – mówi Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Kicker to zawodnik mający za zadanie celnie kopnąć z murawy w charakterystyczną, żółtą bramkę z możliwie jak największej odległości. Zadaniem puntera jest z kolei odkopnięcie piłki jak najdalej, wypuszczając ją z rąk. To pozycje często mające kluczowe znaczenie dla końcowego wyniku meczu.

Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia na domowym obiekcie Panthers – Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu – jednym z najlepszych stadionów do futbolu amerykańskiego w Europie.

– Dla uczestników może to być zupełnie nowe doświadczenie. Poza tym, będąc piłkarzem w wieku seniorskim, który do tej pory nie znalazł się na niczyim radarze, ani nie dostał się gdzieś wyżej, np. do młodzieżowej reprezentacji kraju, trudno dalej rozwijać karierę. Z kolei w futbolu amerykańskim nawet gracze, którzy wiek juniorski mają już za sobą, a okażą się naprawdę bardzo dobrzy na swojej pozycji, mają szansę na angaż w reprezentacji Polski i granie w Panthers Wrocław na najwyższym europejskim poziomie. Przekładając to na realia piłkarskie, to jakby grać w Lidze Mistrzów – przekonuje Jakub Samel, dyrektor sportowy Panthers Wrocław.

Partnerami imprezy są Dolnośląski Związek Piłki Nożnej oraz sponsor główny zespołu – marka Tarczyński. Oprócz możliwości dołączenia do zespołu, najlepszy zawodnik eventu zostanie również nagrodzony kwotą 5 tysięcy złotych. 10 najlepszych zawodników otrzyma upominki od Panthers, firmy Tarczyński i DZPN. Najlepszego kopacza wybierze czteroosobowa komisja w składzie: Michał Latoś, Jakub Samel, Dariusz Ankiewicz i Andrzej Padewski.

Co ciekawe, jednym z najlepszych kickerów w historii NFL jest Polak – Sebastian Janikowski, który sportową karierę zakończył w 2019 roku. W czasie rozgrzewki przed jednym ze spotkań trafił na bramkę z odległości 70 jardów. Oficjalnym rekordem NFL jest z kolei celne kopnięcie z 66 jardów (1 jard to 91,5 centymetra). W warunkach europejskich sukcesem są jednak już celne kopnięcia z mniej więcej 40-60 jardów, a zatem około 45 metrów. Czy to dużo? Sprawdźcie sami.

Na wydarzenie można zapisać się pod TYM LINKIEM.

CZYTAJ TEŻ >>> Jakub Samel: cel jest zawsze ten sam [WYWIAD]

https://superbet.pl/rejestracja?bonus=THESPORT

_________

Podobają Ci się nasze teksty? Wesprzyj nas na BuyCoffee! To dzięki Wam treści na TheSport.pl nadal mogą być ogólnodostępne. Dziękujemy za regularne odwiedzanie naszego portalu!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Filip Skalski

Udostępnij

Translate »