Kajetan Kajetanowicz wystartuje na Mazurach

Kajetanowicz wystartuje w ORLEN 80. Rajdzie Polski. Mistrz świata i trzykrotny zwycięzca polskiego klasyka przygotował dla kibiców specjalną strefę.

Kajetanowicz potwierdził udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski, który stanowi w tym roku siódmą rundę WRC. Dla rajdowego mistrza świata będzie to trzeci start w tym sezonie, który na żywo będą mogli śledzić polscy kibice. Specjalnie dla nich trzykrotny zwycięzca polskiego klasyka przygotował specjalną strefę, a jego zespół ORLEN Rally Team gadżety i niespodzianki.

Kajetanowicz wygrywał Rajd Polski trzykrotnie, otwierając sobie drogę do europejskich, a następnie międzynarodowych sukcesów. Żaden inny polski kierowca nie ma na koncie tylu zwycięstw w rodzimym klasyku. W zeszłym sezonie mistrz świata WRC2 Challenger pokonał mazurskie szutry w samochodzie oznaczonym numerem zero, co stanowiło element przygotowań do Rajdu Sardynii. Tym razem duet Kajetanowicz i Szczepaniak do Mikołajek wybiera się po włoskich zmaganiach, w których Polacy uplasowali się na czwartym miejscu w WRC2 Challenger.

Tegoroczny, jubileuszowy ORLEN 80. Rajd Polski to największa i najbardziej prestiżowa impreza motorsportowa w kraju. Mazurskie zawody będą wielkim świętem dla rajdowych fanów, którzy od dawna nie mieli okazji oglądać na żywo jazdy mistrza świata i wielokrotnego mistrza Europy. Najbardziej utytułowany polski kierowca rajdowy jest pozytywnie nastawiony przed startem w krajowym klasyku, zwłaszcza że spodziewa się fantastycznej atmosfery i wielu biało-czerwonych flag wzdłuż odcinków specjalnych. Kajetanowicz apeluje o bezpieczne kibicowanie naszym załogom i zaprasza do strefy serwisowej ORLEN Rally Team, w której nie zabraknie emocji dla miłośników rajdów samochodowych.

– Z radością wezmę udział w ORLEN 80. Rajdzie Polski i z dumą będę reprezentować biało-czerwone barwy. To będzie wielkie święto dla kibiców, ale też dla nas kierowców. Bo choć będziemy konkurować na odcinkach, to pojedziemy razem w zgodnym celu – aby przysporzyć powodów do radości wszystkim obserwującym rajd na miejscu i przed telewizorami. Mam nadzieję, że wspólnie stworzymy wyjątkowe widowisko. Już nie mogę się doczekać! Cały zespół ORLEN Rally Team intensywnie pracował, jesteśmy gotowi do walki i bardzo cieszę się na spotkanie z Wami. Kibicujcie bezpiecznie i odwiedzajcie nas w parku serwisowym, bo czekają na Was niespodzianki – zaapelował mistrz świata WRC2 Challenger, Kajetan Kajetanowicz.

ORLEN 80. Rajd Polski zorganizowany zostanie 27-30 czerwca. Załogi będą rywalizować na 19 odcinkach specjalnych o łącznej długości 304,10 km. Pierwszy z nich rozegrany zostanie w czwartek o godz. 19:05, poprzedzi go ceremonia startu na rynku w Mikołajkach zaplanowana na godz. 17.00. Polski klasyk jest drugim, po Monte Carlo, najstarszym rajdem na świecie.

Udostępnij

Translate »