Kajetanowicz przesiada się z rajdówki do Fiata 126p

Kajetan Kajetanowicz drugi rok z rzędu na kilka dni przesiada się z rajdówki do Fiata 126p i udaje się w charytatywną podróż dla niewinnych ofiar wypadków samochodowych – dzieci.

Po wielkim sukcesie zeszłorocznej Wielkiej Wyprawy Maluchów Dla Dzieci, w której udało się zebrać ponad dwa miliony złotych, dzisiaj rusza kolejna edycja tego wyjątkowego projektu. Wśród jego ambasadorów ponownie znajdują się giganci motorsportu i polskiego Internetu: Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik, Bartosz Ostałowski, Remigiusz „Rezi” Wierzgoń oraz Kajetan Kajetanowicz, który na Wyprawę wybiera się z żoną Anetą.

Razem stanowią jedną z osiemdziesięciu załóg, które w kolumnie maluchów pojadą w kierunku Monte Cassino – miasta, w którym przez osiem lat produkowano Fiaty 126p i gdzie narodził się ten model. Wyprawa dojedzie na słynne w historii Polski i świata włoskie wzgórze w rok obchodów 80. rocznicy Bitwy pod Monte Cassino.

Rajdowy mistrz świata nie kryje radości z faktu, że ponownie małe samochody staną się narzędziem wielkiego dobra. W tym roku ponad dwukrotnie więcej Fiatów 126p przejedzie ulicami europejskich miast, budząc niemałe zainteresowanie na całym świecie. Celem tego przedsięwzięcia jest zebranie miliona euro dla dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych, których w 2023 było 1880, z czego 48 poniosło śmierć.

Marzeniem każdego z uczestników Wyprawy, w tym Kajetana Kajetanowicza, jest to, by te niechlubne statystyki zmniejszać. Do Wielkiej Wyprawie Maluchów swoją cegiełkę może dołożyć każdy poprzez zasilenie zbiórki w serwisie „Zrzutka.pl”, przekazanie mikrodotacji lub przedmiotu czy usługi na licytację. Wszystkie zebrane fundusze pomogą dzieciom poszkodowanym w wypadkach w powrocie do zdrowia, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, a także pozwolą na realizację działań prewencyjnych w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Trasa Wielkiej Wyprawy Maluchów 2024 będzie liczyć 3200 km i poprowadzi z Polski do Włoch przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię i Hercegowinę oraz Chorwację. 19 lipca „Małe Fiaty” ponownie zawitają do Polski, w Krakowie zaplanowano wielki finał drugiej edycji Wyprawy.

Udostępnij

Translate »