Karol Kręt gotowy na finał sezonu. Polak walczy o mistrzostwo

Przed Karolem Krętem ostatni, decydujący weekend sezonu w Porsche Sports Cup Deutschland. Na dwa wyścigi przed końcem zmagań Polak zajmuje drugą lokatę w swojej klasie i na Hockenheimringu będzie walczyć o mistrzostwo serii. 18-latek jest także o włos od triumfu w klasyfikacji generalnej wyścigów długodystansowych. Kibice mogą oglądać zmagania Kręta na żywo.

Kończący się sezon nie był łatwy dla Karola Kręta. Nastolatek po niefortunnym rozpoczęciu zmagań i kolizjach musiał nadrabiać straty do czołówki. Pech nie opuszczał jednak reprezentanta Polski także w drugiej fazie sezonu. Na torze w Oschersleben błąd serwisu Michelin kosztował Kręta zepsute kwalifikacje, a podczas kolejnego weekendu zmienne warunki atmosferyczne skutecznie utrudniły dopasowanie samochodu i 18-latek stracił kilka punktów do lidera wyścigu.

– Myślę, że ten sezon jest dla mnie dobry, ale jeśli chodzi o szczęście, to wiele rzeczy mogło potoczyć się zdecydowanie korzystniej. Cały czas mam szansę na zwycięstwo i jeżeli tym razem pech mnie ominie, to powalczę o mistrzostwo. Do lidera tracę niecałe 12 punktów, ale to wynik, który jestem w stanie nadrobić na dystansie dwóch wyścigów – mówi przed weekendem Karol Kręt.

Finał sezonu odbędzie się na torze dobrze znanym fanom motorsportu. Hockenheimring to obiekt, który jeszcze nie tak dawno gościł kierowców Formuły 1. Krótka nitka łączy ze sobą techniczną sekcję stadionową z odcinkami, na których kierowcy mogą swobodnie przyspieszyć. Na torze w Hockenheim rozpoczynał się tegoroczny sezon Porsche Sports Cup Deutschland. W jednym z wyścigów Karol Kręt zajął 4. miejsce. Lepiej powiodło mu się przed rokiem, kiedy na zamknięcie sezonu polski kierowca wywalczył 2. i 3. lokatę w swojej klasie.

– Chcę przede wszystkim uniknąć jakichkolwiek pochopnych decyzji i jechać bezpiecznie. Niektórzy rywale nie będą kalkulować i myśleć o kolizjach, tylko spróbują wciskać się w każdą lukę. Oczywiście będę wykorzystywać okazje, ale ważny jest rozsądek. W wyścigu długodystansowym sytuacja jest prostsza, bo nie musimy zająć wysokiej lokaty, aby zwyciężyć w klasyfikacji generalnej – wyjaśnia Karol Kręt.

Weekend rozpocznie się od sobotnich kwalifikacji, których start zaplanowano na godzinę 11:15. Wyścig ruszy o 16:30. Druga odsłona rywalizacji indywidualnej w kategorii Porsche Sprint Challenge, w której ściga się Karol Kręt, wystartuje w niedzielę o 11:50. Tradycyjnie zmagania zamknie wyścig długodystansowy, którego początek zaplanowano na 15:40. Kibice mogą śledzić wszystkie wyścigi na żywo w serwisie YouTube na kanale Porsche Deutschland. Transmisja sobotnich zmagań jest dostępna TUTAJ, natomiast niedzielne wyścigi można śledzić TUTAJ.

––––––––––––––––––––––––––––––

Sponsorami Karola Kręta w sezonie 2023 są ORLEN, LOTTO, KGHM, Lubelskie oraz Automarket.

źródło: inf. prasowa

Udostępnij

Translate »