#KickOutRussia

Wojna zawsze będzie zła. Podczas wojny każdy jest przegrany, natomiast agresor powinien zostać wykluczony ze wszelkich struktur funkcjonujących w wolnym świecie. TheSport – to platforma łącząca sportowców i pasjonatów sportu, której celem jest propagowanie, edukowanie i popularyzacja sportu. Dlatego śledząc ostatnie wydarzenia w Ukrainie i opieszałość największych organizacji sportowych na świecie tj. MKOL, FIFA czy FIVB w zakresie nakładanych na agresora sankcji, wychodzimy z inicjatywą #KickOutRussia!

Barron Pierre de Coubertin mawiał, że sport jest uniwersalną metodą wychowania współczesnego człowieka w duchu pokoju. I choć na przestrzeni lat świat sportu ewoluował, tak do dnia dzisiejszego oraz przez wiele kolejnych lat Sport będzie szedł w parze z Pokojem. Rosja oraz każdy, kto wspiera ją w jej działaniach, powinien zostać natychmiastowo wykluczony ze wszelkich struktur życia społecznego.

Uważamy, że w trosce o jak najszybsze zakończenie tej wyniszczającej wojny, Rosja powinna zostać całkowicie wykluczona m.in. ze świata sportu. Wszystkie reprezentacje, kluby oraz sportowcy powinni zostać natychmiast wykluczeni ze sportowej rywalizacji. Dotyczy to również splamionych krwią niewinnych ludzi – pieniędzy, które Federacja Rosyjska przekazywała pod przykrywką wspierania i rozwoju sportu na całym świecie. 

Naszym celem nie jest potępianie sportowców, chcemy zakończenie tej niepotrzebnej agresji oraz ograniczenie jej ofiar. Wojna to moment, w którym prywatne interesy odchodzą na dalszy plan. To czas, w którym musimy wykazać się solidarnością, wsparciem oraz skupić się na osiągnięciu pokoju. Wyrażamy również nadzieję, że znaczna część obywateli Rosji czy sportowców jest przeciwna działaniom Władimira Putina. Liczymy, że każdy poprzez swoją postawę oraz sukcesywnie nakładane sankcje – siła agresora będzie słabła każdego dnia. 

Z uznaniem patrzymy na inicjatywy takie jak m.in. decyzja klubu piłkarskiego Schalke 04 Gelsenkirchen czy Hass F1 Team o natychmiastowym zakończeniu współpracy z rosyjskimi firmami, które były ich kluczowymi sponsorami, a jednocześnie ważnymi ogniwami w imperium Putina. Bardzo szanujemy to, w jaki sposób do obecnych wydarzeń podszedł PZPN czy PZPS. Jesteśmy dumni z naszych reprezentantów – Roberta Lewandowskiego, Wojciecha Szczęsnego, Kamila Stocha, Igi Świątek, Huberta Hurkacza i wielu innych. Takie działania pokazują, że nic nie jest warte więcej niż ludzkie życie i pokój. Ten gest ma bardzo duża wartość i siłę, która łączy ze sobą różne środowiska. 

Dlatego patrząc na opieszałość największych organizacji sportowych, wychodzimy z konkretnym manifestem #KickOutRussia. Rosja musi odczuć wszelkie możliwe sankcje, w tym również presję ze strony środowiska sportowego oraz własnych obywateli.

Udostępnij

Translate »