Kierowca ORLEN Teamu dołączył do programu Red Bulla!

Świetne występy Kacpra Sztuki we włoskiej Formule 4 i zdobyty przez niego tytuł mistrzowski przykuły uwagę całego wyścigowego świata. Polak dołącza do programu juniorskiego Red Bulla. Jednocześnie ORLEN, który jest sponsorem kierowcy od początku 2023 roku, przedłuża współpracę ze Sztuką i zwiększa zakres swojego zaangażowania finansowego w rozwój utalentowanego zawodnika.

– Sponsoring sportu jest bardzo ważnym elementem budowania silnej, globalnie rozpoznawalnej marki ORLEN, a sam motosport to filar naszego zaangażowania w tym obszarze. Od kilku lat jesteśmy obecni w padoku Formuły 1, współpracujemy z mistrzami na czele z Robertem Kubicą, Bartoszem Zmarzlikiem i Kajetanem Kajetanowiczem. Jednocześnie patrzymy w przyszłość i myśląc o ich następcach, wspieramy najbardziej utalentowanych młodych polskich sportowców. Widzimy, jak wielki potencjał drzemie w Kacprze i będziemy dalej konsekwentnie angażować się w jego rozwój – mówi Agata Pniewska, Dyrektor Wykonawczy ds. Sponsoringu ORLEN S.A.

Umowa ze Sztuką jest dla ORLEN przedłużeniem tej podpisanej na początku 2023 roku. Silne wsparcie koncernu pozwoli kierowcy dalej rywalizować w prestiżowych seriach wyścigowych.

– Dołączenie do programu Red Bulla to dla mnie ogromne wyróżnienie oraz szansa na rozwój. Zawsze podkreślam, że moim marzeniem są występy w Formule 1 i sądzę, że to ważny krok w tym kierunku. Cieszę się, że moją ciężką pracę docenia ORLEN, największy sponsor polskiego sportu, który współpracuje z wieloma wybitnymi przedstawicielami sportów motorowych. Jestem pełen determinacji przed najważniejszym sezonem w mojej karierze i zrobię wszystko, żeby spełnić pokładane we mnie nadzieje – mówi Kacper Sztuka.

Sztuka swoją przygodę z motosportem rozpoczął w wieku zaledwie czterech lat. Sukcesy osiągnięte w kartingu otworzyły mu drogę do włoskiej Formuły 4. Miniony sezon był prawdziwym popisem Polaka w tej prestiżowej serii, w której w przeszłości ścigało się wielu zawodników występujących potem w Formule 1. Kierowca wspierany przez ORLEN miał kapitalną drugą część sezonu. Stawał na podium w dziewięciu kolejnych wyścigach, osiem z nich wygrał, a to pozwoliło mu na końcowy triumf w najbardziej konkurencyjnej regionalnej Formule 4.

Red Bull Junior Team to projekt, który powstał w 2001 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju najbardziej utalentowanych młodych kierowców wyścigowych na świecie. Obecnie w stawce Formuły 1 znajduje się siedmiu zawodników, których kariery wspierał ten program – na czele z mistrzem świata, Maksem Verstappenem.

Do Red Bull Junior Team należeli w przeszłości także Carlos Sainz, Daniel Ricciardo oraz Yuki Tsunoda, dziś rywalizujący z sukcesami w królowej motosportu.

Udostępnij

Translate »