logo

Kim jesteśmy. Poznaj ideę TheSport.pl

TheSport.pl to portal sportowy, którego założeniem jest pokazywanie sportu z różnych perspektyw. To miejsce, w którym łączyć będzie się światy sportu, biznesu, marketingu i lifestyle’u.

Sport oczami zawodowców i amatorów. W jednym miejscu znajdziecie teksty ekspertów, dziennikarzy sportowych, sportowców i pasjonatów. Stawiamy znaki zapytania, inicjujemy dyskusje, pokazujemy że sport to nie tylko rywalizacja i wynik.

Nie będziemy ścigać się na newsy z innymi portalami. Chcemy pokazywać i tłumaczyć wszelkie tajniki związane z uprawianiem sportu od strony technicznej, przez sferę mentalną, a kończąc na lifestyle’u – tłumaczy Damian Filipowski, redaktor naczelny.

Pomysłodawcami TheSport.pl są biznesmeni Piotr Baran, prezes PCG Sp. z o.o., członek Rady Polskiego Związku Firm Deweloperskich, a także promotor sportu, wspierający m. in. Roberta Wilkowieckiego oraz Szymon Sikorski, prezes zarządu i strateg w Agencji PR Publicon, mogącej pochwalić się współpracą z m. in. Hubertem Hurkaczem i zawodnikami Orlen Teamu oraz od wielu lat promującą różnego rodzaju wydarzenia sportowe.

Cały zespół odpowiedzialny za powstanie projektu, również w czynny sposób związany jest ze sportem. Piotr Baran to aktywny triathlonista, Szymon Sikorski regularnie rywalizuje w ultramaratonach, natomiast Damian Filipowski od wielu lat związany jest z koszykówką.


– Sport stał się nieodłącznym elementem naszego życia. Chcąc jednak uprawiać go na odpowiednim poziomie, potrzebujemy wiedzy merytorycznej oraz inspiracji do pokonywania kolejnych wyzwań. Tak właśnie zrodził się pomysł stworzenia projektu TheSport – tłumaczy Sikorski. – Moje doświadczenie mówi mi, że świat biznesu zdecydowanie chce inwestować w sport, ale nie zawsze wie, w jaki sposób to robić. To jasne, że wsparcie lokalnej drużyny przez tradycyjny sponsoring jest dobrą inicjatywą, ale my chcemy pokazać, że działania wspierające sport to coś więcej i można je prowadzić na wielu różnych płaszczyznach, czerpiąc z tego wymierne korzyści – dodaje Baran.

Jeżeli chcesz dołączyć do naszego zespołu – czekamy na Ciebie – napisz na redakcja@thesport.pl

Udostępnij

Translate »